Tandem na 11

/ 22 zdjęć


Dnia 9 kwietnia 2022 r. muszkarze i spinningiści z Koła Garnizonowego PZW Kraków rozpoczęli z wędką sezon 2022. Na zbiorniku Brzegi 2- pomimo silnych wiatru i deszczu – stawiło się ośmiu nieprzemakalnych, w tym Piotr Orczyk, który absencję zawodnika przerwał po 14 latach. Nadzieja złowienia dużo pstrągów została włączona na 4 godziny. W połowie tego dystansu pogoda się poprawiła, przestało padać i mniej wiało.  Ponadto rybki zaczęły skubać i dostaliśmy dawkę relaksującej przyjemności. Wśród spinningistów rywalizację wygrał Artur Wróbel z wynikiem 2750 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 950 pkt. zajął Sławomir Hossaja, a trzeci był Zbigniew Kołodziejski – 300 pkt. W kategorii „największa ryba” wygrał także Artur Wróbel.
Muszkarze łącznie złowili więcej ryb niż spinningiści, co byłoby dowodem na wyższość puszkarstwa, ale tak nie jest, bowiem puszkarzy było więcej. Największe wyczucie stanowiska i sposobu prowadzenia przynęt wykazał Piotr Buda. Wygrał nasze zawody łowiąc 7 ryb i uzyskując wynik 7900 pkt. Na drugim miejscu uplasował się uczeń Piotra – Bogumił Kowalski. Podglądanie Mistrza pozwoliło mu na złowienie 4 ryb i wynik 4360 pkt. Tyle samo złowił ryb i uzyskał identyczny wynik Adam Zakrzewski, a jego 3 miejsce wyniknęło tylko z różnic milimetrowych. To jest klasa ta sama klasa co drugie miejsce, ale faktycznie jest trzecie. Na czwartym miejscu znaleźli się zgodnie Piotr Orczyk i Roman Dryk. Złowili po jednej rybie o tym samym wymiarze i uzyskali po 1090 pkt. Również milimetrowe różnice spowodowały, że mistrz jednej ryby Jerzy Windak był piąty, także z wynikiem 1090 pkt. W kategorii „największa ryba” wygrał Piotr Buda.
Zawody zaliczamy do  udanych. Każdy złowił rybę, co świadczy o profesjonalizmie uczestników. Są punkty rankingowe i dobra platforma startowa na kolejne zawody. Na wyróżnienie zasługuje Piotr Orczyk. Pomimo ułomności wymuszających łowienie na muchę ze stołka, praktycznie w jednym miejscu – złowił pstrąga i zajął 4 – te miejsce, a także przetestował liczne muchy, które tworzy we własnej manufakturze.
W kategorii „mucha” klasę w Kole GKO stanowi tandem Buda – Kowalski. Razem podróżują, łowią dużo ryb i razem wchodzą na podium. Oby ten pociąg przejechał 2022 r. bez utraty prędkości.
Kolejne spotkanie nad wodą zaplanowano na 28 maja 2022 r. Zarząd Koła zaprasza. Miejsce i czas będą podane w komunikacie.
 

 


4.8
Oceń
(6 głosów)

 

Tandem na 11 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł