Tanie imadło do kręcenia much

/ 2 komentarzy

Tanie imadło do kręcenia much Zaczął się już sezon wędkarski. Mam zamiar rozpocząć go wiosenną porą kiedy to przyroda budzić będzie się ze snu, choć już wędkarze są nad wodą to ja i tak zacznę później od nich.Jestem zmarzluch, ale nie w tym rzecz moim opóźnieniem będzie nauka kręcenia much. W styczniu tego roku zamówiłem podstawowy zestaw wraz z materiałami, nie był tani , ale co tam. Lecz zrobiłem podstawowy błąd zamówiłem imadło do muszek tanie i tu skłaniam się ku przestrodze by początkujący krętacze tego nie robili. Na razie jest to co jest. lepiej wydać siedem dych niż trzy i żałować, najważniejsze że resztę zestawu jest o. k.
Zacząłem od nie typowych much kręcąc z materiałów tz. z szuflady babci z dodatkami zakupionymi. Chciałem siebie sprawdzić czy konwencja twórcza jeszcze we mnie drzemie, jak za czasów dziecięcych. Moje życie dziecięce spędziłem nie w przedszkolu jak moi koledzy tylko na kolanach mojej matki przy maszynie do szycia. Dla mnie coś obciąć, zszyć, uszyć to nie problem.
Tak to na zdjęciu to podstawowe imadełko, z drugiej strony ma ono swoją zaletę posłuży do robienie zdjęć, suszenia much,
wzmacniania, do nakładania warstw ochronnych takich jak natłuszczania oraz poprawiania wizerunku po wędkowaniu, lakierowania itp. Nie myślałem że to jest aż tak wciągające. Zakres i możliwości są tak olbrzymie ze aż strach że żywota może zabraknąć. Na ty kończę ten krótki wątek i pozdrawiam początkujących krętaczy

 


5
Oceń
(14 głosów)

 

Tanie imadło do kręcenia much - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Myślałem o czymś takim, bo mam zamiar zacząć kręcić koguty i jigi. Pewnie na wiosnę się skuszę, ale sprawę obgadam jeszcze ze znajomym, który przy podobnym imadełku spędził ze 20 lat ;) (2014-02-21 22:21)
mrszupinmrszupin
0
Mam niestety identyczne imadełko. Cóż... Jest beznadziejne, lecz daje rade i moje muszki złe nie są. Jak ma się dobre ręce, to i na takim gównie coś się zrobi. Powodzenia ! ***** (2015-04-27 22:24)

skomentuj ten artykuł