Targi Rybomania - Poznań 2014 - Relacja


Targi Rybomania Poznań 2014 Relacja W sobotę 22 lutego wybrałem się na targi do Poznania aby zapoznać się z nowościami na rok 2014. Interesował mnie głównie sprzęt wyczynowy i ten właśnie krótko opisze.
Najpierw udałem się na stoisko Trapera i spotkałem tam kolegę Jacka. Wspólnie obejrzeliśmy, pomachaliśmy dwoma nowymi tyczkami GST. Bardzo sztywną dobrze wyważoną tyczką okazał się model 7000. Jak dla mnie idealna tyczka ze względu na fajne parametry oraz dostępne do tych modeli 3 rodzaje topów zrobione z innego węgla i oznaczone innymi kolorami (ważne jak ktoś by chciał kombinować z elementami). Model 5000 wiadomo jest do innych zadań i przez to tyczka o ciut większej wadze, mniej sztywna ale za to na pewno mocniejsza i sporo tańsza. Mimo wszystko fajna za normalną cenę. Warto zaznaczyć iż szczytówki mają spore otwory. Baty, bolonki i matchówki to extra klasa sama w sobie. Poza tym Traper zaprezentował sporo innego sprzętu. Można było wysłuchać porad specjalistów.


Sensas - na pochwałę zasługuje ilość tyczek oraz doradztwo przez samego przedstwiciela. Myślę, że było ich ponad 20 różnych modeli a wśród nich modele tegoroczne z seria 3 na czele. Seria ta w Dolniku ma 44cm a długość kija w 9 elementach wynosi ponad 13m.
Daiwa - około 10 tyczek. Klasa sama w sobie i ceny nie dla biednych.
Preston - znalazłem stoisko przypadkowo gdyż znajdowało się ono na górze. W sumie było około 6 tyczek, parę uklejówek i sporo drobnego sprzętu. Mi zaimponowała tyczka Master Class X3. Jak za niecałe 2700 w paku - 13m + 2topy 5el + pokrowiec, mini dopalacz sądzę że to super opcja do przemyślenia. Model wyższy X5 to już bardzo sztywna wędka także godna uwagi. Jak gwarantuje przedstawiciel serwis jest od razu gdyż wszystkie elementy, topy ma na stanie.
Na koniec udałem się do stoisko MatchPro - wiele różnych drobnych akcesoriów: haczyki, ołowie, spławiki, żyłki, gliny, sita i wiele innych. Stoisko bardzo oblegane gdyż sporo ludzi dokonało transakcji. Poza tym były baty, bolonki, spinningi, kołowrotki itd. Na pewno firma godna uwagi ze względu na wszelaki sprzęt do różnych metod a także na przedstawicielstwo Milo, Drennana, Bacci, Mclass, ESP.
Poza tym było wiele sprzętu do gruntu oraz dla karpiarzy.
Podsumowując nie spodziewałem się takiej ilości wędkarzy. W godzinach 11-12 ciężko było przejść.
Pozdrawiam wszystkie osoby, które spotkałem i do zobaczenia za rok. Marcin W.
Galeria zdjęć we wcześniejszym temacie.

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Targi Rybomania - Poznań 2014 - Relacja - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł