Teleskopowa podpórka do wędek

/ 7 komentarzy / 3 zdjęć


Teleskopowa podpórka do wędek czyli wędkarski NIEZBĘDNIK. Jestem fanatykiem nowości, ale w bardzo ograniczonej formie. Owszem z racji mojego zawodu śledzę rynkowe trendy, ale do praktycznego zastosowania wybieram elementy sprzętu, które mam nadzieję, że pomogą mi wygodniej wędkować. Postaram się w moim blogu opisać kilka przydatnych gadżetów. Pierwszy to pokazana na zdjęciach teleskopowa podpórka firmy Konger. Taki trójnóg ma wiele zastosowań. Po pierwsze jest bardziej stabilny od klasycznej podpórki. Łatwy do umycia, bo nie ma potrzeby głęboko wbijać go w ziemię. Regulowana długość nóżek pozwala szybko ustawić ją nawet na bardzo nierównym terenie. Zapewnia bezproblemowe użycie na betonie, kamieniach, plątaninie korzeni, zbyt miękkim podłożu. Umieszczony centralnie pod trzymakiem haczyk, pozwala tak dociążyć podpórkę, aby bez problemu mogła utrzymać dwie wędki. Problem dociążenia rozwiązałem bardzo prosto. W torbie mam torebki strunowe. Napełniam ją ziemią, żwirem, kamieniami. W skrajnym przypadku, gdy mam kłopoty ze znalezieniem obciążenia wkładam do niej ciężarki, kołowrotek lub inne elementy wędkarskiego wyposażenie. Awaryjne obciążenie znajdziemy także w aucie lub koszyku z jedzeniem(np. butelka z piciem). Podpórka może także służyć do odkładania wędki. Wyobraźcie sobie betonowy albo piaszczysty brzeg, po którym hula wiatr. Co, położycie na tym wędkę? No cóż, możecie, ale po takim łowieniu wędka długo wam nie posłuży. Mniej wędkarskie zastosowanie. Wieszanie reklamówek z piciem i prowiantem. Butelka się nie przewróci i tak nie nagrzeje, a z kanapek nie potrzebuję wybierać mrówek. Zastosowania można mnożyć przy odrobinie inwencji. Kolega z dwóch takich podpórek, kilku kijków i starej firanki zrobił bardzo przytulną moskitierę. Mówiąc szczerze z tego patentu korzystam do dziś. A po niewielkich modyfikacjach zyskała kolejne zastosowania. Z pałatką służy do ochrony przed deszczem i …słońcem. Polecam!

W korespondencji wielu kolegów prosi mnie, żebym ustosunkował się do sprzętu wędkarskiego wypuszczanego na rynek. Kochani nawet w drobnym procencie jest to a wykonalne! Postaram się jednak podzielić opinią o sprzęcie, który używam i sprawdził się pozytywnie, jak opisany wcześniej „niezbędnik.”.
Prosicie też o rady, czym kierować się przy zakupie sprzętu. Bardzo proszę, oto kilka z nich;
1.Zdarza się, że wysoka cena często jest tylko chwytem handlowym, a nie wyznacznikiem, jakości!
2.Nie jestem fanem kupowania „cięższego” sprzętu przez Internet z kilku powodów. Okazje często nie są tym, czym, chcielibyśmy, żeby były. Marzenie na zdjęciu w realu nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Upatrzony sprzęt przed zakupem warto dobrze obejrzeć w sklepie. Przymierzyć, jak leży w ręce. Poczytać opinie o sprzedającym. I kochani kupiony sprzęt niby można w określonym terminie odesłać, ale stracimy czas pakując zwrotnie sprzęt, czas i paliwo, żeby dojechać na pocztę, czas na samej poczcie i oczywiście poniesiemy koszt wysyłki. Uff… Jest jeszcze ważna sprawa gwarancji. Do kogo zgłosicie się jak kupiony przez Internet sprzęt „nawali”? Jeśli sprzęt z netu pochodzi od znanej firmie wędkarskiej, albo sprawdzonego sklepu, to ok. Jeśli natomiast kupiliście wędkę lub „młynek” od kogoś z drugiego końca Polski, kogo może nie być za miesiąc w sieci, to nie jest ok. Jak nie macie kogoś zaprzyjaźnionego w sklepie wędkarskim, kto lipnie klepnie wam gwarancję, to, co zrobicie?
3. Przy zakupie przeczytajcie o samym produkcie oraz opinie o nim. Gdy dostaniecie inna propozycję w sklepie będziecie mieć skalę porównawczą.
4. Dowiedzcie się przed zakupem z internetu, jakie kupowany sprzęt może mieć wady, a jakie zalety. Gdy coś będzie nie tak, powiedzcie o tym sprzedawcy, jeśli nie ma dla porównania identycznego produktu, zrezygnujcie z jego zakupu.
5. I na boga, nie kupujcie niczego w pospiechu, bo wpadł „wam w oko.”
Pozdrawiam.

 


4.7
Oceń
(22 głosów)

 

Teleskopowa podpórka do wędek - opinie i komentarze

rafalski06rafalski06
0
O tak ta podpórka to rzeczywiście bardzo fajny sprzęcik zgadam się w stu procentach mam identyczny i sprawdza się idealnie, przewierciłem jeszcze dziurkę w czarnym plastiku na szczycie i montuje tam siatkę na ryby a z boku wieszam na rzep wiaderko z zanętą które swobodnie dryfuje na powierzchni nie odpływając. Wygodne i bardzo praktyczne. ***** za wpis .Pozdrawiam. (2014-05-26 21:13)
u?ytkownik60174u?ytkownik60174
0
Jeśli mogę coś podpowiedzieć to żeby nie trzeba było wieszać torebek to wystarczy kawałek plecionki i śledź od namiotu. Wystarczy go przywiązać do haczyka i wbić w ziemię :) (2014-05-26 21:15)
marek-debickimarek-debicki
0
Fajny artykuł przedstawiający pewien pomysł na uniwersalne wykorzystanie określonego sprzętu. Zapewne wielu z nas ma już sto tysięcy innych pomysłów jak taki sprzęcik wykorzystać, ale Kolega był tu niestety pierwszy i to jemu należą się laury. Gratuluję, pozdrawiam i *****pozostawiam. (2014-05-26 21:56)
bogdanblazejakbogdanblazejak
0
Jeszcze jedno potwierdzenie, że dostępny sprzęt [ lub wykonany samodzielnie ] można wykorzystać na różne sposoby. Wszystko zależy od potrzeb i dobrego pomyślunku !Artykuł bardzo przydatny GRATULUJĘ i POZDRAWIAM - oczywiście 5***** (2014-05-27 07:13)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Bardzo fajny o małych gabarytach po złożeniu i lekki. Zakupiłem przed laty w LIDLU co sezon powtarzają asortyment. Kosztował jakieś 30 - 40 złotych nie pamiętam. W każdych warunkach jest skuteczny.Opis fajny 5 +. (2014-05-27 08:28)
86daniel8686daniel86
0
zgadzam się z kolegą miecz-gaz też takowy posiadam i jest super zwłaszcza na kamieniste główki gdzie zwykła podpórka się nie sprawdza. Za opis ***** (2014-05-27 15:23)
adasko0903adasko0903
0
nic dodac nic ująć za wpis ***** (2014-05-28 21:52)

skomentuj ten artykuł