Kołowrotek Fox FX11 model 2017

/ 4 komentarzy

fox FX 11

PIERWSZE WRAŻENIE
FX11 prezentuje się świetnie, już po pierwszym dotyku i pierwszym zakręceniu korbą widać dużą precyzję, a czarny lakier dodaje mu klasy.

Żyłka jakiej użyłem do tych kołowrotków to oczywiście moja ulubiona NASH D-CAM.
Nawój bardzo precyzyjny, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że tak precyzyjnie nawiniętej żyłki już dawno nie widziałem.

FOX W AKCJI
Po pierwszych rzutach powiedziałem jak w jednej z reklam samochodowych “przyjemność z jazdy” :)

Wolna oscylacja, szpula typu LONG, idealny nawój, świetnie działający hamulec, wygląd, czego chcieć więcej :)

Hamulec działa bardzo precyzyjnie i co dla mnie bardzo ważne z tzw. wolnego biegu do około 80% mocy przechodzi w półobrocie.
Pracę hamulca podczas holu ryby również oceniam na 5+.

Jedna rzecz, którą zauważyłem to to, że w kołowrotku zastosowano system, który nie pozwala żyłce wpaść pod szpule i nie zdarzyło mi się to do tej pory, ale wymusiłem zadziałanie tego systemu i w 5ciu próbach 2-krotnie żyłka wydostała się w tą niewielką  szczelinę i wpadła pod szpulę, ale tak jak napisałem było to podczas bardzo mocnego wymuszenia nigdy podczas normalnej pracy nad wodą mi się to nie zdarzyło, więc nie zaliczam tego do minusów, wad kołowrotka.

PODSUMOWANIE
Znalazłem idealny kołowrotek dla siebie.
W tym przedziale cenowym oceniam kołowrotek na 5/5.

+ precyzyjne ułożenie żyłki, świetnie działający hamulec pozwalający na pełną blokadę w półobrocie, dwa klipsy, szpula typu long, wygląd, cena=jakość;
- na chwilę obecną kołowrotek jak dla mnie nie ma minusów i jestem w 100% zadowolony z zakupu.

Czy powtórzył bym zakup tego kołowrotka, TAK!

 


3.3
Oceń
(7 głosów)

 

Kołowrotek Fox FX11 model 2017 - opinie i komentarze

SlawekNiktSlawekNikt
0
Coż szczerość nigdy nie była atutem jednak nie będę Ci cukrować ;-) Brak niestety masy informacji. Bez oceny. (2017-05-10 20:33)
JKarpJKarp
0
Sławek czego brakuje ? (2017-05-11 17:22)
Dos equis xxDos equis xx
0
Wpis na zasłużone 5 (2017-05-11 21:52)
trebrontrebron
0
Sławek to są moje spostrzeżenia po 3 miesiącach używania. Podałem co mi się podoba i co zauważyłem używając tego kołowrtoka, jak Ci czegoś brakuje to możesz na swoim profilu zrobić bardziej szczegółowy opis, nie widzę problemu, a ja będę pisał to na co mam ochotę. Mój opis ma prawo Ci się nie podobać, tak samo jak mi Twój i jakoś nie widzę w tym problemu. (2017-05-15 13:20)

skomentuj ten artykuł