Test kulek Tandem Baits

/ 4 komentarzy

Jako jeden z „wybrańców” otrzymałem do testowania w październiku kulki polskiej firmy TB. Zaskoczenie w sensie pozytywnym było duże i do tego jak gdyby na zawołanie właśnie szukałem pretekstu do wypadu na zasiadkę by odpocząć od miasta.
Przesyłkę otrzymałem we wtorek i po konsultacji z żonką i pogodynką (IMIGW) w środę udałem się nad łowisko. Założenie było dość proste. Z racji okresu jesiennego jakim jest właśnie październik zdecydowałem się na raczej niewielkie zanęcanie i PVA. Przecież to ma być test kulek a nie dokarmianie.

Pierwsze wrażenie-kulki opisane jako Test -2A. 18mm i ewidentnie śmierdziel-koncentrat rybny z odrobiną nuty jak gdyby ananasa (o ile mnie węch nie myli) ale ledwo wyczuwalny. Owszem nasiona ale minimalna ilość. Dość twarde, kruche ale sprawiają wrażenie dobrej absorpcji liquidów i dość wytrzymałe. Na test wybrałem się na 3 dni środa - piątek. I zgodnie z założeniami - PVA z rozrobionymi kulkami i dodam jakiegoś małego popapa. Na drugą mikropelet w PVA i sama kula. Do tego trochę pozanęcam kobrą. Zastanawiam się czy skorzystać z kukurydzy ale może na ostatnią dobę. Pierwszy dzień oczywiście z wyrzutu . Jeśli będzie bez efektu-zwiększam ilość na wabienie i wywózka.

Zacząłem w środę od 16-tej. Pierwsze brania dopiero nocką 3 sztuki, ale same maluchy 3-5 kg w godzinach 2.30-4.30. Niestety nic większego pomimo założenia 'bałwanka' na jeden z zestawów. Ruszane były tylko pojedyncze kule. Następny dzionek i cały dzień ciszy, można było odespać nockę. Następna nocka i znowu, ale tym razem już później od 3.00 do 5.30 -3 sztuki ale znowu maluchy, pomimo wywózki zestawów i nęcenia z łodzi większą ilością kulek oraz peletu z kuku największa sztuka to 4,7 kg i nic nie ruszało podwójnych kul tylko pojedyncze. Nocka z małym przymrozkiem!!. Po nocce cały dzionek do 18.00 cisza- żadnego branka i do tego piękne słońce.
Trochę trudno ocenić kulki. Po 12 godzinach w wodzie robią się jasne-prawie białe. Może trochę wina pogody bo było słonecznie i widoczność w wodzie była wyśmienita. Ewidentnie brania były z miejsc gdzie przynęta była pośród roślinności a nie z miejsc odsłoniętych (placach pośród roślinności). Niemniej jednak kulki są dobrej jakości i gdy pokażą się na rynku nieomieszkam ponownie spróbować.

 


5
Oceń
(23 głosów)

 

Test kulek Tandem Baits - opinie i komentarze

Lin1992Lin1992
0
Gratuluję udanego testu i życzę jeszcze większych sukcesów. (2012-11-27 10:46)
kamil11269kamil11269
0
Za teścik i opis ***** (2012-11-27 15:08)
kapiowatykapiowaty
0
Super, sam używam tych kulek i sprawdzają mi się bardzo dobrze. Pozdrawiam :) (2012-12-01 13:03)
maciek-laskiewimaciek-laskiewi
0
a jak nabiorą białego koloru to są do wyżucenie i już nie nadają się na dalsze wędkowanie (2013-04-04 18:42)

skomentuj ten artykuł