Test nowych zanęt od Robinsona.

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Dzisiejszym wpisem chciałbym podsumować przeprowadzone przeze mnie testy zanęt M.V.D.E. Przedstawię wam moją opinię i spostrzeżenia na temat każdego z testowanych produktów. Zapraszam was koleżanki i koledzy do lektury. 

Jest końcówka lipca. Tym razem na celownik idzie woda PZW ze średnią głębokością oraz mocno zamulonym dnem ale sama woda jest dość czysta skoro żyją w niej kiełbie ( kiełb to oznaka bardzo czystej wody ). Sprawdzimy czy zanęty M.V.D.E. dadzą radę. Nastawiam się na ryby przeróżnych gatunków. W tym karaś , kiełb , może jakiś lin. Jako miejsce zasiadki wybieram bagniste stanowisko które w poprzednich latach przyniosło mi wiele fajnych kiełbi. Oprócz tego wybrałem standardowo zestaw feederowy. 

Tym razem stawiam na kombinację dwóch nowych zanęt FEEDER MYSTERY RED oraz FEEDER CHEESE & GARLIC 

Przygotowanie 
1. z obu zanęt tworze finalnie 3 mieszanki 
A) jedna to połączenie FEEDER MYSTERY RED z FEEDER CHEESE & GARLIC w stosunku 1/4:1/4 opakowania 
B) Druga to sama zanęta FEEDER MYSTERY RED stosunku 1/4 opakowania 
C) ostatnią to sama zanęta FEEDER CHEESE & GARLIC w stosunku 1/4 opakowania
3. Wszystkie mieszanki na sucho domaczam wodą z łowiska, aż do chwili uzyskania odpowiedniej konsystencji. 
4. Następnie zanęty przecieram przez sito, i dodaję 1 garść kolorowego chleba fluo na każdą z mieszanek. 
5. Wszystko odstawiam na kilkanaście minut by na spokojnie woda wchłonęła się w zanęte .

Na łowisku jestem z moim tatą. O Godzinie 12:00 zestawy lądują w wodzie. Pozostaje mi tylko czekać i liczyć na łut szczęścia, w postaci jakiegoś pięknego karasia lub kiełbia, Po kilku a dokładniej mówiąc 2 godzinach z hakiem mam kilka brań ale są one bardzo chimeryczne a ryby mega ostrożnie pobierają przynętę spośród kilku brań finalnie nie udaje mi się zaciąć żadnej ryby, ale nie podaje się.  Do godziny 17:00 mam na koncie dużo brań lecz żadnej wyjętej ryby.  Widocznie mieszanka zanęt M.V.D.E. dziś nie przypadła do gustu rybą czasami tak bywa że kombinujemy jak nie wiem I nic z tego nie wychodzi. Możliwe że to wina pogody a może ciśnienia również nie wykluczam tego że okoliczny młyn miał wpływ na brania ryb ( bo od rana do około 15:00 pobiera on wodę ze zbiornika do zasilenia turbiny ) na pewno wiem jedno nie ma co się podawać a zanętę na pewno jeszcze nie raz wykorzystam nad wodą 

Podsumowanie 

Dzięki uprzejmości firmy Robinson miałem przyjemność testować zanęty, atraktory M.V.D.E. Starałem się sprawdzić skuteczność mieszanki na wodzie PZW, w środku dnia przy założeniu, iż nie będę wcześniej nęcił wybranego przez siebie łowiska, po to aby testy przeprowadzić rzetelnie i jak najbardziej obiektywnie. Do testów wybrałem następujące zanęty 

Zanęty: 
# M.V.D.E Feeder Mystery Red 
# M.V.D.E Feeder Cheese & Garlic 

Na podstawie obserwacji i wyników dzisiejszej wyprawy chciałbym przedstawić moje spostrzeżenia odnośnie każdego z powyższych produktów. 

# M.V.D.E Feeder Mystery Red  - zanęta świetne nadaje się do tworzenia bazy pod inne mieszanki
zanęta jest oparta głównie o zioła, gdzie główną przyprawą jest papryka.  Dobrze komponuje się z takimi produktami jak Feeder Bream, a przede wszystkim Feeder Cheese & Garlic. Zanęta jest w czerwonej barwie przeznaczona dla mniejszych ryb w wodach stojących I słabo płynących. 
( zapach paprykowy jest bardzo mocno intensywny I zdecydowanie przebija się przez cały skład mieszanki )
Jeśli chodzi o moją ocenę dla tej mieszanki po pierwszym teście daje dwójkę z minusem. ( dwójka jest jedynie dla tego że zanęta ma ciekawy zapach )

# M.V.D.E Feeder Cheese & Garlic  - łatwa w użyciu mieszanka nie wymagająca skomplikowanego przygotowania. Ten nowy feederowy produkt znakomicie komponuje się z Feeder Mystery Red. Obie zanęty to smakowity mix, który nie wymaga dodatkowych atraktorów. 
Zanęta uniwersalna, lekko wiążąca. W jasnej barwie 
Jeśli chodzi o moją ocenę dla tej mieszanki to jedynka przynajmniej na razie po pierwszym teście mieszanka nie zrobiła na mnie jakiegoś dużego wrażenia ale na pewno będę jąj eszcze testował

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że mogłem testować zanęty M.V.D.E, Mam nadzieję, że relacja którą wam zdałem była w miarę ciekawa, i co najważniejsze, komuś się przyda. Dziękuję wszystkim, którym chciało się czytać moje wypociny. Życzę wam koleżanki i koledzy wędkarze, samych rekordów nad wodą oraz połamania.

 


4.1
Oceń
(9 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Test nowych zanęt od Robinsona. - opinie i komentarze

skalpelskalpel
0
Super teścik, aż zaczynam mieć chęć przetestowaniaM.V.D.E Feeder Mystery Red na komercji.... zioła, papryka..... przetworzyć w method feeder.... i na włosie pięknego smakołyka z pikantnej kiełbaski pelletowej ..... pozdrawiam i życzę sukcesów nad wodą. (2020-08-20 11:30)

skomentuj ten artykuł