Test parasola do stanowiska YORK - sprzet do testowania dla VIP

/ 6 komentarzy

TEST PARASOLA DO STANOWISKA YORK (sprzęt do testowania dla VIP)
Parasole wędkarskie o wysokości 230cm. Średnica po rozłożeniu ok. 200cm. Wersja bez osłony.
Firma: YORK, kolor: zielony

Witam serdecznie.
Parasol jak to parasol powinien służyć do ochrony przed deszczem no i ewentualnie słońcem lub wiatrem. Model, który dostałem do testowania nie ma osłon, więc skupiłem się głównie na dwóch pierwszych żywiołach. Deszczowe dni w Małopolsce zmusiły mnie do użycia parasola po raz pierwszy na nocce leszczowej nad jeziorem Rożnowskim ok. 2 tygodnie temu. Najpierw gęsta mżawka drażniła czaszę parasola, ale później przerodziła się w obfity równo padający gęsty deszcz. Parasol wytrzymał nawał pierwszych 20 minut. Deszcz nie ustępował a nade mną zaczęły robić się nawisy z kropli na wewnętrznej części parasola – niestety przemókł. Po parunastu kroplach, które przedarły się przez materiał parasola i spadły mi na głowę zarzuciłem dwie warstwy foli malarskiej na górę. Deszcz ustąpił po godzinnie. Parasol dość szybko się osuszył….. nie przeszedł próby wody. Nazajutrz wyszło słońce. Parasol doskonale spełniał rolę dając cień na stanowisko, do tego łamana rączka przy czaszy pozwalała na ustawienie go pod kątem 45stopni. Próba słońca – ok. Jeśli chodzi o wykonanie to większych zastrzeżeń nie mam, pare nitek od wewnątrz dynda i materiał w dwóch miejscach jest trwale pofałdowany... Podsumowując…… podstawową cechą parasola powinna być nieprzemakalność, czym ten model nie może się pochwalić, ale na to się znalazły sposoby…. impregnat, tylko po co dopłacać jak chcemy mieć jakość w cenie produktu…… osobiście nie polecam.

Pozostanę wierny parasolowi:
KONGER PARASOL/NAMIOT Z MOSKITIERĄ 250 CM
Parasole są wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyposażone w łamaną, regulowaną czaszę i sztycę zakończona gwintem. Dzięki temu parasol można stabilnie zamocować na większości brzegów. W komplecie znajduje się także metalowy pręt ułatwiający wkręcanie sztycy. W tym modelu występuje załączona osłona chroniąca przed wiatrem i deszczem przyczepiana do parasola za pomocą zamka błyskawicznego i rzepów, a do podłoża za pomocą szpilek. W komplecie są także dwie linki, którymi można przywiązać parasol do ziemi w czasie silnego wiatru. Pod takim półnamiotem można komfortowo spędzić czas nad wodą nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

 


4.9
Oceń
(32 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Test parasola do stanowiska YORK - sprzet do testowania dla VIP - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Impregnat do parasola tylko 50zł. (2012-08-02 15:15)
ferozaferoza
0
Moj Kongerek służy mi wiernie już trzy lata. Wielokrotnie uratował mnie z opresji. Deszcz "lał" czasem zdrowo, wiele godzin, a on "dawał radę". Wiatr też mu zbytnio nie wadził. Dlatego "piąteczka" dla autora felietonu. Parasol dla wędkarza nie może przemakać!!! (2012-08-02 19:42)
lysywedkowiczlysywedkowicz
0
A mnie się wydaje,że niestety o kongerze to troszkę mało prawdy. Posiadam i stwierdzam, że deszcz pomimo dodatkowej osłony od wewnątrz w postaci "foli alu" od deszczu nie chroni - przecieka. Wiatr ? Zwijać trzeba i chować wszystko co pod nim. Jeśli chodzi o słońce to bardzo duży plus - słonko daje a pod parasolem chłodno. Zdania jak zawsze podzielone. Pozdrawiam. (2012-08-02 23:37)
skalpelskalpel
0
Odciągi/linki można poprzypinać w pare miejsc, delikatnie przerobić i naprawde jest sztywny i twardo stoi, sztycę przewierciłem i dokręcam do pręta 50cm wbitego w ziemie.... nie ma siły.... chyba że trąbka powietrzna zahaczy łowisko.... no to już umarł w butach (2012-08-03 09:47)
skalpelskalpel
0
Impregnat do parasola tylko 50zł. tylko czemu dopłacać jak jakośc powinna być już od producenta..... (2012-08-03 09:48)
kamil11269kamil11269
0
prezent przydatny i opis również (2012-08-12 09:14)

skomentuj ten artykuł