Test twisterów Robinsona
Marek Dębicki (marek-debicki)
2013-02-10
Test twisterów Robinson
Opisy ogólnego wyglądu, rodzajów i budowy przynęt spinningowych mamy już poza sobą, pora więc najwyższa przeprowadzić „Laboratoryjny” test w środowisku wodnym. Ze względu na to, że naszym laboratorium jest łazienkowa umywalka, należało tym samym ograniczyć testowania do wybranych parametrów. Do testu wykorzystano jednej wielkości przynętę Robinson radiator Twist 7,5cm. Wersja perłowa otrzymała główkę 20g, natomiast wiśniowa z brokatem 12g.
Po pierwszym wrzuceniu uzbrojonych twisterów do wody, ustawiają się one idealnie pod ostrym kątem, ogonkami do góry. Przy pierwszych zanurzeniach na dodatek wokół korpusu przynęty i wewnątrz bruzd, gromadziło się sporo pęcherzyków powietrza. Dopiero po kilkukrotnym potrąceniu korpusu, przynęta opadała cała na dno. W chwili układania się na dnie, główka jiggowa obracała się uszkiem do dna, wystawiając tym samym ogonek przynęty lekko go góry.
Podczas testu wykorzystałem także jeden z przypadków opisany na naszym forum przez jednego z Kolegów, dotyczący sytuacji, kiedy przynęta znajduje się na dnie, my natomiast lekko napinamy żyłkę i włóczymy jakby przynętę po dnie. Podczas takiego prowadzenia korpus znajduje się pod kątem około 45°, ogonek pięknie pracuje, co z powodzeniem może być wykorzystane do łowienia sandaczy i leniwych okoni.
Myślę, że zdjęcia i ten krótki opis zachęcą Kolegów zaczynających przygodę do takiej zabawy. Wszystko po to aby jak najlepiej poznać nasze przynęty i ich możliwości podczas prowadzenia różnymi technikami.