Testuje nowości MVDE na zawodach

/ 10 zdjęć


W dniach 05/06 czerwca 2021r na zbiorniku Rogów odbyła się 3 edycja maratonu wędkarskiego 24h.
W zawodach wzięło udział prawie 30 drużyn po 2 osoby .
Cała impreza rozpoczęła się w sobotę rano, a skończyła się w niedziele
Pomijając całą odprawę, losowanie oraz rozkładanie gratów na stanowisku zatrzymam się na chwilę przy towarze, który umieszczałem w koszyczku.
Mieszanka nie była zbyt skomplikowana bo składała się jedynie z dwóch zanęt MVDE Gold-Pro Classic ( 1 kg ) oraz nowość na 2021 MVDE Feeder Gold ( 1 kg ) do wiadra poszło jeszcze 2 kg ziemi bełchatowskiej oraz garść chleba fluo ( czerwony/żółty )  
Po namoczeniu, przemieszaniu i odczekaniu zanęta prezentowała się świetnie idealnie się kleiła a jej aromat był słodki, co powinno skłonić Leszcza do żerowania
Po pierwszym sygnale zestawy poleciały do wody.
Na pierwszą rybkę musiałem trochę dłużej poczekać , prawie 3 godziny.
Tego dnia rybki były wybredne jeśli chodzi o przynęty stosowałem różne kombinacje od waftersa przez pellet, aż po klasyczne białe robaki i pinki, co w końcu dało efekt w postaci leszcza na haczyku.
Do końca dnia udało mi się jeszcze dołowić kilka sztuk, ale nie były to systematyczne brania, a raczej ryby z doskoku pomimo częstego
nęcenia miejscówki.
Gdy słońce chyliło się ku zachodowi nadszedł czas na pierwsze ważenie,
z którego wynik był bardzo słaby, ale nie ma co się poddawać przed nami cała nocka, która może wszystko zmienić.
Nastała noc zrobiło się znacznie chłodniej i bardziej klimatycznie.
W nocy nieoczekiwanie sygnalizator wydał z siebie piękny pisk podbiegam do wędki i zacinam z początku idzie całkiem fanie czyli jest mocny opór musi być to karp i owszem tak było, lecz po pewnym czasie ciągnę i nie mogę ruszyć ryby z dna pomyślałem sobie to musi być gigantyczny karp lub też amur jednak niestety,ale po dłużej szarpaninie okazuje się że nie walczę z rybą tylko z ogromnym kawałkiem drzewa. Trochę wtedy byłem zawiedziony,że to nie rybka ale z drugiej strony cała masa emocji.
Podczas tych zawodów złowiłem 1,380 kg co może nie jest rewelacyjnym wynikiem, ale czasami tak jest że rybka pomimo kombinacji nie chce w żaden sposób współpracować i nic tego nie zmieni.

 


4
Oceń
(7 głosów)

 

Testuje nowości MVDE na zawodach - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł