Ciekawe dziwne zjawiska widziane nad wodą.

/ 9 komentarzy / 6 zdjęć


Może uznacie to za nieciekawo wedkarski temat ale jednak postanowiłem podzielić się z Wami czymś na co ostatnio zwracam uwagę.
Dokładniej... zawsze zwracałem ale jakoś ostatnio szczególnie a mianowicie na drugim walorze naszego hobby czyli to co przed, w czasie i po łowieniu może nas zaskoczyć,baa a nawet może przestraszyć.
Dziś musialem gdzieś "wybyć"bo dłuższej przerwy bym nie zdzierżył .
Z braku szans w tygodniu na jaki kolwiek wypadzik mialem w planach rekonesans na stawie o którym słyszalem ale nigdy moje kije go nie ujrzaly,niestety Hajnel nie mogl i postanowilem to odłożyć w czasie.czasu mało więc postanowilem kolejny raz uderzyć na haldex i jak by nie to to moze nigdy nie poruszyłbym tego tematu.
Teraz krótko do rzeczy;podjechałem od hałd i na przelaj,w połowie drogi postanowilem spocząć na moment i zapalić bo noga znow odmawiała współpracy i tak paląc spojrzałem w górę.
 To co ujrzałem na pierwszy rzut oka nijak mialo się do podstawowych praw fizyki,(chodzi o chmury) walnołem fotke i dalej w drogę . jestem nad wodą lekko zmarszczoną falą i przypomniałem sobie jak na Maciejkach było równie dziwne zjawisko dotyczące tym razem wody a mianowicie krążący placek gładkiej wody po całym stawie mimo ostrego falowania.
Przypomnialem sobie też pewną brzozę i przeuroczą myszkę-amatorkę mojej kuku dodać warto by  do tego zaskrońca pod nogami....W sumie połowilem z godzinkę  obrotówka echo , na gumę skubnięcie i cisza jedynie miniaturowe wahadełko dało (dwa pasiaczki) ale w głowie mialem plan by napisać ten artykuł czyli opisać że to co wokół czasem może nam zrekompensować brak brań bo natura jest piękna i nieprzewidywalna i dlatego należy o nią dbać i ją szanować i czasem warto zamiast na spławik popatrzeć troszkę wokół

 


4.6
Oceń
(22 głosów)

 

Ciekawe dziwne zjawiska widziane nad wodą. - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
+2
Kiedyś było to troszkę inaczej, a teraz wedrując brzegiem rzeki jesienią mijem pewnie wiecej ciągników niż mam ryb w rzece.Zwłaszcza teraz jesienią. Wielu nie zauwaza całej tej otoczki kiedy pod nogami szarżuje myszka... Czy obserwacje zwierzyny,chmur,roślin... Taki świat liczy się tylko hejt (2015-09-28 07:57)
zbynio 33zbynio 33
+2
Dziwne rzeczy tam się dzieją u Was Rysiek, ale masz rację, że czasami warto obserwować co się dzieje dookoła. W sumie wędkarstwo na tym polega na obserwacji, na czytaniu wody i warunków atmosferycznych..... ***** (2015-09-28 09:22)
krisbeerkrisbeer
+2
Spędzać czas nad wodą i obserwować jedynie wędki to tak jak by po powrocie z gór stwierdzić że nic się nie widziało bo góry wszystko zasłaniają :). Na szczęście bardzo wiele osób piszących na forum delektuje się oraz dokumentuje (foto) okoliczności przyrody. A jest co. pozdrawiam (2015-09-28 11:08)
KomanczKomancz
+2
Ryby rybami a docenianie przyrody druga sprawa. Żal ludzi którzy takiego daru nie posiadają. Zaczynając czytanie myślałem, że zanosi się na jakąś historię rodem z archiwum X :) (2015-09-28 13:50)
rysiek38rysiek38
-1
nie spodziewałem sie ze po powrocie z roboty i odpaleniu kompa spotkam sie z tak pozytywnym przyjeciem mojego nowego wpisu niby mało wędkarskiego,a tu jeszcze wisienka na torcie bo redakcja doceniła -dzieki "kamraty" :-) (2015-09-28 16:54)
barrakuda81barrakuda81
+3
W zasadzie tylko to co kiedyś uzupełniało uroki wędkowania dziś jest jego głównym atutem...Kontakt z naturą, obcowanie z jej pięknem. Wspaniałe to i smutne zarazem...Obecnie gdy 90 % wypraw kończy się "na zero" nie licząc czasem małego okonka czy mikro szczupaczka tylko otoczka nam pozostaje. Rodzi się poważne pytanie o przyszłość wędkarstwa w Polsce w ogóle i czy ma ono jeszcze sens. Tragicznie te słowa brzmią z ust człowieka który tak bardzo to hobby ukochał i jednocześnie zdaje sobie sprawę że to już chyba koniec. Pozostają wspomnienia...*****.Pozdrawiam. (2015-09-28 17:08)
kabankaban
+2
Ja ogólnie rzecz biorąc pisałem wielokrotnie, że w wędkarstwie nie o "ryby" chodzi a cała ta otoczka jest kwintesencją naszego hobby... . Pozdrawiam. (2015-09-28 19:16)
zbynio5ozbynio5o
+1
Richad, jak Cie kiedyś UFO porwie to napisz do nos w wersji mobilnej, jak tam jest. OK ? (2015-10-09 23:28)
rysiek38rysiek38
+1
Zbynio50 jaj se nie robie ,przyjrzyj się dokładnie tym fotom nie było w nich żadnej ingerenccji ciekawostki przyrodnicze są dość częste ale ta chmura i plama gladkiej wody ni jak da się wytłumaczyc a do tępych nie należe :-) (2015-10-10 14:49)

skomentuj ten artykuł