Tokarka do spławików i korpusów z balsy .

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


Dzień dobry.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moimi 3 filmami dotyczącymi toczenia spławików z balsy.
Pierwszy film przedstawia samodzielne wykonanie tokarki do spławików napędzanej silnikiem od maszyny do szycia.
https://youtu.be/Ldnn9tuSLyQ

Poniżej przedstawiam dwa filmy, na których prezentuję toczenie spławików z wałka balsy 25 mm, zamocowanego na szprysze 2 mm.
https://youtu.be/0yP3xgk-q64

Trzeci film toczenie spławika balsa zamocowana na szprysze 3mm.
https://youtu.be/1Unv5IGj5bo

W najbliższym czasie przedstawię moje pomysły dotyczące malowania i montowania gotowych spławików.

Zapraszam do sybskrypcji mojego kanału na Youtube. :)

 

 


3.9
Oceń
(12 głosów)

 

Tokarka do spławików i korpusów z balsy . - opinie i komentarze

51Marek51Marek
0
Do przetrawienia to wystarczy 1/4, nawet 1/5 czasu tych filmików. Reszta niepotrzebne nabijanie transferu. Przemyśl to. pozdrawiam. (2020-02-03 08:59)
kabankaban
+1
Metoda łowienia nie moja ale jakiekolwiek tworzenie czegoś samemu w tym względzie mi się podoba. Kolega spinningista lubi pobawić się bolonką i sam toczy całkiem niezłe spławiki a woblerki też mu niezłe wychodzą :) (2020-02-03 16:59)
zbych1zbych1
+2
Jestem starej daty i gdy w okresie PRL-u za Gierka rzucono balsę do CSH(Centrakna Składnica Harcerska) zrobiłem tokarkę na silniczku do gramofonu i wieczory spędzałem na obróbce spławików. Póżniej malowanie i antenki z bambusa. Ale to było 45 lat temu. Wtedy prawie nic nie było, a spławiki tylko pękate jak na żywca. Teraz jest wszystko, a doskonałe spławiki kosztują kilka złotych więc chyba trochę szkoda czasu. Ale jak ktoś to lubi to już jego sprawa. (2020-02-04 19:18)
mirgagmirgag
-1
Bardzo dobry opis. Do obróbki kory silnik za słaby. Balsa, to kiepski materiał (przereklamowany). Kora lepsza. Ostatnio zrobiłem bombki z lipy. Taki spławik ma ciekawe właściwości. No i plastyk, ale to nie na temat. Polecam Ci Kolego jako oś zastosować cienki iglak (pilnik). Nie ślizga sie przy toczeniu. Pozdrawiam. (2020-02-04 22:28)

skomentuj ten artykuł