Torba na łódź

/ 7 komentarzy / 2 zdjęć


Hej wszystkim.
Chciałbym dziś opisać moim zdaniem fajną torbę dla spinningisty na łódkę. Podczas poszukiwań torby zakładałem sobie, że musi spełnić kilka podstawowych cech:
- musi być pojemna, ze względu na mnogość przynęt – jasna sprawa, że wszystkich przynęt się nie używa, ale nigdy nie wiadomo co akurat będzie brało i na co, zdarzało mi się już wielokrotnie, iż żałowałem, że czegoś nie zabrałem, bo może by się sprawdziło.
- torba musi być wyposażona w duże wygodne plastikowe pudełka na przynęty – tak nawiasem polecam sobie opisać niezmazywalnym pisakiem na boku, dzięki czemu bez wyjmowania wiemy co mamy w którym pudełku.
- dno torby musi być wykonane z plastiku, gdyż często zdarza się iż na dnie łódki zbierze się troszkę wody (np. od deszczu), a nie chciałbym, aby zawartość torby pływała.
- górna klapa torby powinna być wyposażona w kieszeń na niezbędne duperele typu czapka, rozwierak, szczypce itp.
I tu pewnie zaskoczę, ale moje wymagania spełniła torba Jaxona, która dodatkowo posiada 4 boczne kieszonki, w którym zmieścimy np. wagę itd. Wyposażona jest w 7 plastikowych pudeł o wymiarach 18,5/27,5/5cm Wykonanie torby oceniam bardzo pozytywnie, w dalszym ciągu zamki działają bez zarzutu nigdzie się nie przetarła itp.
Jednakże czego mi w niej brakuje to takiej ala wsuwki na szczypce z rzepem zabezpieczającym i klipsem do przypięcia linki zamocowanej przy szczypcach, aby nie zgubić ich w wodzie. Fajnym rozwiązaniem byłoby wyposażenie takie torby dookoła w taśmy MOLLE, do których moglibyśmy przypiąć mocowanie do szczypiec, rozwieraka itp., dzięki czemu bylibyśmy w stanie dopasować tą torbę idealnie do swoich potrzeb. Taka taśma mogłaby być zastosowana zamiast tych małych kieszonek dookoła.
Ponadto brakuje mi kieszeni w środku torby takich wąskich w podszewkach na zamek, w które można wrzucić dokumenty, jakieś instrukcje, dokumenty od łódki itp.
Kolejnym minusem jest fakt, iż pudełka plastikowe są na stałe podzielone przegródkami wszerz, a my możemy tylko regulować ich długość, a nie szerokość, przez co nie mieszczą się w nich duże woblery sumowe (trzeba ręcznie usuwać niektóre przegródki wycinając je nożem – bądź kupić pudełka z innym podziałem, a o podobnych wymiarach zewnętrznych).
Prezentowaną torbę wykorzystuję również na dorszach, aby lepiej spełniała zadania przed nią postawione do środka wykonałem wkład z cienkich rur kanalizacyjnych dzięki czemu łatwiej przechowuje się pikery i przywieszki po prostu się nie plączą jak w pudełkach, koszt wykonania minimalny. Polecam na koniec po przypasowaniu ile rurek mieści się na szerokość i długość parami sklejać taśmą, a następnie całość razem dzięki czemu tworzą swoisty monolit i się nie przesuwają itp.

 


4.5
Oceń
(21 głosów)

 

Torba na łódź - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
+1
I niech ci służy ta torba latami kolego. Kiedy ja łowiłem kiedyś dość często z łodzi, to miałem inną torbę. Torbę "hand made", czyli pięciolitrowe, może trochę większe, wiaderko po farbie, albo po jakiejś marmoladzie, które było wypełnione plastykowymi rurkami o średnicy od cala do dwóch cali. Rurki były troszeczkę krótsze, niż wysokość wiaderka. W rurkach były przynęty, z góry widziałem jaka guma, blacha, czy wobler jest w rurce. W innych rurkach były szczypce, przypony czy nóż. Darmowe, niezawodne, wodoodporne. Zamknięte szczelnym deklem mogło nawet z łódki wypaść i nie zatonęło. (2017-02-05 21:01)
pstrag222pstrag222
-1
Jest i Jaxon , a nie ciągle dragon i dragon :) (2017-02-05 21:02)
użytkownik209992użytkownik209992
0
Jak będę na laptopie to wlepie za wpis.... naturalnie 5* :) Bardzo dobry, Jaxon to porzadna firma, tylko wiele osób jest do niej uprzedzona 😀 (2017-02-06 23:47)
SithSith
0
Dobry, rzetelny wpis bez reklamowych "achów i ochów" ***** (2017-02-07 07:32)
erykomerykom
+1
***** (2017-02-07 17:13)
kabankaban
+1
Szczera opinia i takie lubię bez zbędnych zachwytów. Pozdrawiam a ocena wiadoma. (2017-02-07 20:16)
Tomas81Tomas81
0
Czytało się miło bo nie było wazeliny ;-) 5* Ale dla mnie jakakolwiek torba na pływadle to nieporozumienie. Zawsze się zamoczy, ubrudzi i oblezie piachem. A potem mam to wszystko w bagażniku auta... Jednak bez dwóch zdań wolę dużą skrzynię. Nawet jak przylepi się na denku piach to wkładam do wody i mam czysto w samochodzie. No i na takiej skrzyni mogę walnąć nóżki ;-) (2017-02-08 19:12)

skomentuj ten artykuł