Zaloguj się do konta

Torba na łódź

Hej wszystkim.
Chciałbym dziś opisać moim zdaniem fajną torbę dla spinningisty na łódkę. Podczas poszukiwań torby zakładałem sobie, że musi spełnić kilka podstawowych cech:
- musi być pojemna, ze względu na mnogość przynęt – jasna sprawa, że wszystkich przynęt się nie używa, ale nigdy nie wiadomo co akurat będzie brało i na co, zdarzało mi się już wielokrotnie, iż żałowałem, że czegoś nie zabrałem, bo może by się sprawdziło.
- torba musi być wyposażona w duże wygodne plastikowe pudełka na przynęty – tak nawiasem polecam sobie opisać niezmazywalnym pisakiem na boku, dzięki czemu bez wyjmowania wiemy co mamy w którym pudełku.
- dno torby musi być wykonane z plastiku, gdyż często zdarza się iż na dnie łódki zbierze się troszkę wody (np. od deszczu), a nie chciałbym, aby zawartość torby pływała.
- górna klapa torby powinna być wyposażona w kieszeń na niezbędne duperele typu czapka, rozwierak, szczypce itp.
I tu pewnie zaskoczę, ale moje wymagania spełniła torba Jaxona, która dodatkowo posiada 4 boczne kieszonki, w którym zmieścimy np. wagę itd. Wyposażona jest w 7 plastikowych pudeł o wymiarach 18,5/27,5/5cm Wykonanie torby oceniam bardzo pozytywnie, w dalszym ciągu zamki działają bez zarzutu nigdzie się nie przetarła itp.
Jednakże czego mi w niej brakuje to takiej ala wsuwki na szczypce z rzepem zabezpieczającym i klipsem do przypięcia linki zamocowanej przy szczypcach, aby nie zgubić ich w wodzie. Fajnym rozwiązaniem byłoby wyposażenie takie torby dookoła w taśmy MOLLE, do których moglibyśmy przypiąć mocowanie do szczypiec, rozwieraka itp., dzięki czemu bylibyśmy w stanie dopasować tą torbę idealnie do swoich potrzeb. Taka taśma mogłaby być zastosowana zamiast tych małych kieszonek dookoła.
Ponadto brakuje mi kieszeni w środku torby takich wąskich w podszewkach na zamek, w które można wrzucić dokumenty, jakieś instrukcje, dokumenty od łódki itp.
Kolejnym minusem jest fakt, iż pudełka plastikowe są na stałe podzielone przegródkami wszerz, a my możemy tylko regulować ich długość, a nie szerokość, przez co nie mieszczą się w nich duże woblery sumowe (trzeba ręcznie usuwać niektóre przegródki wycinając je nożem – bądź kupić pudełka z innym podziałem, a o podobnych wymiarach zewnętrznych).
Prezentowaną torbę wykorzystuję również na dorszach, aby lepiej spełniała zadania przed nią postawione do środka wykonałem wkład z cienkich rur kanalizacyjnych dzięki czemu łatwiej przechowuje się pikery i przywieszki po prostu się nie plączą jak w pudełkach, koszt wykonania minimalny. Polecam na koniec po przypasowaniu ile rurek mieści się na szerokość i długość parami sklejać taśmą, a następnie całość razem dzięki czemu tworzą swoisty monolit i się nie przesuwają itp.

Opinie (7)

grisza-78

I niech ci służy ta torba latami kolego. Kiedy ja łowiłem kiedyś dość często z łodzi, to miałem inną torbę. Torbę \"hand made\", czyli pięciolitrowe, może trochę większe, wiaderko po farbie, albo po jakiejś marmoladzie, które było wypełnione plastykowymi rurkami o średnicy od cala do dwóch cali. Rurki były troszeczkę krótsze, niż wysokość wiaderka. W rurkach były przynęty, z góry widziałem jaka guma, blacha, czy wobler jest w rurce. W innych rurkach były szczypce, przypony czy nóż. Darmowe, niezawodne, wodoodporne. Zamknięte szczelnym deklem mogło nawet z łódki wypaść i nie zatonęło. [2017-02-05 21:01]

pstrag222

Jest i Jaxon , a nie ciągle dragon i dragon :) [2017-02-05 21:02]

użytkownik

Jak będę na laptopie to wlepie za wpis.... naturalnie 5* :) Bardzo dobry, Jaxon to porzadna firma, tylko wiele osób jest do niej uprzedzona 😀 [2017-02-06 23:47]

Sith

Dobry, rzetelny wpis bez reklamowych \"achów i ochów\" ***** [2017-02-07 07:32]

erykom

***** [2017-02-07 17:13]

kaban

Szczera opinia i takie lubię bez zbędnych zachwytów. Pozdrawiam a ocena wiadoma. [2017-02-07 20:16]

Tomas81

Czytało się miło bo nie było wazeliny ;-) 5* Ale dla mnie jakakolwiek torba na pływadle to nieporozumienie. Zawsze się zamoczy, ubrudzi i oblezie piachem. A potem mam to wszystko w bagażniku auta... Jednak bez dwóch zdań wolę dużą skrzynię. Nawet jak przylepi się na denku piach to wkładam do wody i mam czysto w samochodzie. No i na takiej skrzyni mogę walnąć nóżki ;-) [2017-02-08 19:12]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej