Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych

/ 4 komentarzy / 24 zdjęć


24 sierpnia po raz kolejny nad Zalewem w Boryszewie odbyły się Towarzyskie Spławikowe Zawody dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez koło PZW Sochaczew-Miasto. Patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Sochaczewskiego Pan Tadeusz Koryś oraz Burmistrz Miasta Sochaczew Pan Piotr Osiecki. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Jutrzenka” z Chodakowa oraz zawodnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Sochaczewa.
Zawodników i osoby przybyłe na zawody przywitał prezes Koła PZW Sochaczew-Miasto Andrzej Bylinowicz. Po krótkiej odprawie i przydzieleniu stanowisk zawodnicy otrzymali przygotowane przez zarząd koła wędki oraz siatki i przynęty. Po czym udali się na stanowiska. Na starcie stanęło 21 zawodników, dla niektórych na nich był to pierwsza przygoda z wędką. Przez całe zawody dopisywała ładna pogoda, świeciło słońce i wiał lekki wietrzyk. Tylko pod sam koniec postraszył zawodników lekki deszczyk. Po dwóch godzinach zawodów komisja wagowa udała się aby zważyć złowione ryby.
Podczas podliczania wyników i wypisywania dyplomów zawodnicy i osoby przybyłem mogli skosztować kiełbaski z grilla przygotowane przez zarząd koła.
Po podliczeniu wyniki odczytał kol. Andrzej Bylinowicz. W zawodach zwyciężył Radosław Tępczyk, drugie miejsce zajął Rafał Tomala a trzecie Dariusz Chłystek.
W ceremonii wręczania pucharów i dyplomów dla wszystkich zawodników uczestniczył Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki, Agata Kalińska kierownik Referatu Kultury Sportu i Organizacji Pozarządowych . Starostę Sochaczewskiego reprezentował Marcin Podsędek Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.
Po wręczeniu pucharów i dyplomów Burmistrz Piotr Osiecki złożył serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników za udział oraz dla zarządu koła za przygotowanie zawodów.
Na zakończenie zabrał głos Kol. Andrzej Bylinowicz, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział oraz podziękował Burmistrzowi oraz Staroście Sochaczewskiemu za wsparcie przy organizacji zawodów, zarządowi koła za przygotowanie zawodów, sprzętu dla zawodników oraz za pomoc podczas wędkowania i zaprosił wszystkich na kolejne zawody które odbędą się w następnym roku.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych - opinie i komentarze

mariusz1236543mariusz1236543
+1
Zainicjowane w ubiegłym roku tego typu zawody bardzo dobrze ,że są kontynuowane i niech będą już tradycją w tym Kole gdyż atmosfera podczas tego typu imprezy jaką tworzą sami uczestnicy jest czymś niepowtarzalnym , a emocje jakie towarzyszą rywalizacji są nie mniejsze, a nawet bym powiedział duużo większe aniżeli podczas jakichkolwiek innych imprez sportowych.Jednak największą satysfakcją jest widok uśmiechu i radości samych zawodników z dokonanych połowów. Gratulację dla tegorocznych zwyciężców jak i wszystkich uczestników zawodów. (2012-09-07 20:41)
kamil11269kamil11269
0
dobrze, że takie zawody są organizowane piąteczka (2012-09-08 19:07)
użytkownik65213użytkownik65213
0
Fajna inicjatywa.Gratulacje dla organizatorów.Sam mam dwójkę dzieci z orzeczeniem które brały pierwszy raz udział w zawodach z okazji Dnia Dziecka w tym roku w Wyszogrodzie (mój okręg mazowiecki) i to z niezłym skutkiem.Córka Lilianka 3 miejsce, synek Marcelek 1(kategoria U-8).Niestety stronka mojego koła od maja zamilkła i zdjecia z tego wydarzenia nie są dostepne. Gdyby to były zawody bez podziału na okręgi pewnie moje dzieci brały by udział w tych zawodach.(mieszkamy w Rozlazłowie) Jeszcze raz brawa dla organizatorów.Pozdrawiam i ***** pozostawiam. (2012-09-08 21:23)
janglazik1947janglazik1947
0
Długo trzeba było czekać , aby ktoś pomyślał o niepełnosprawnych . Gratulacje dla organizatorów !! (2015-08-24 09:40)

skomentuj ten artykuł