Puchar Starosty Sochaczewskiego-Boryszew 08.09.13

/ 10 komentarzy

           Zarząd Koła PZW Sochaczew-Miasto zaprasza wędkarzy 08.09.2013r. na spławikowe Towarzyskie zawody wędkarskie w Rocznicę Walk nad Bzurą o puchar Starosty sochaczewskiego. Zawody zaliczane do GPX Okręgu będą rozegrane na Zalewie Boryszew w kategoriach wiekowych: seniorzy, kobiety, młodzież, juniorzy i kadeci.
Przewidziana jest jedna tura: dla seniorów - 4 godz. i 3 godz. dla juniorów i kadetów.
Obowiązuje opłata startowa - 10 zł. przeznaczona na Statutową działalność Koła. Do lat 16 opłata - 0 zł.
Program:
zbiórka i zapisy do  godz.6.30
losowanie stanowisk i odprawa do godz. 7.00
Przygotowanie stanowisk 7.00-9.00
Zawody od godz. 9.00
Zakończenie zawodów - juniorzy i kadeci o godz. 12.00, a seniorzy o 13.00
Wręczenie pucharów i dyplomów ok. 13.30
Po zawodach tradycjonalnie ciepły posiłek dla zawodników.

                                                                                                                    Zarząd Koła.

 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
 • Data/Miesjce zawodów: 
  / ( » » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: do
 • Kwatery w pobliżu 
  meteor-turystyka.pl


3.4
Oceń
(5 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Puchar Starosty Sochaczewskiego-Boryszew 08.09.13 - opinie i komentarze

mariusz1236543mariusz1236543
0
Jako osoba wielokrotnie zwracająca uwagę obecnemu zarządowi koła ,że ich działania często są niezgodne z prawem ,a także przepisami w PZW nie miałem zamiaru sie wypowiadać na temat organizowania zawodów wędkarskich towarzyskich i zaliczania ich do GPX Okręgu bo jest to ewidentna bzdura i wymysł osób nieznajacyhc sie na przepisach.Aby nie być gołosłownym w tym co piszę prezentuję poniżej na ten temat wypowiedź Rzecznika ZG PZW maryla markowska-bajurska 2 wrz (1 dzień temu) do rzecznikprasowy Zwracam się z prosbą o udzielenie informacji czy Spławikowe Towarzyskie Zawody Wędkarskie w Kole mogą być zaliczne do GPX Okręgu Pozdrawiam rzecznikprasowy@zgpzw. pl 06:49 (6 godz. temu) do mnie Pozdrawiam Nie, nie mogą być zaliczane, bowiem do punktacji GPx zalicza się tylko wyniki zawód mistrzowskich. Antoni Kustusz rzecznik prasowy ZG PZW Nic dodać nic ująć.Ech!! Pozdrawiam Mariusz Bajurski ,, Sochaczewski Wędkarz" http://sochaczewwedkarz.blogspot.com/ (2013-09-03 13:36)
mariusz1236543mariusz1236543
0
Jako osoba wielokrotnie zwracająca uwagę obecnemu zarządowi koła ,że ich działania często są niezgodne z prawem ,a także przepisami w PZW nie miałem zamiaru sie wypowiadać na temat organizowania zawodów wędkarskich towarzyskich i zaliczania ich do GPX Okręgu bo jest to ewidentna bzdura i wymysł osób nieznajacyhc sie na przepisach.Aby nie być gołosłownym w tym co piszę prezentuję poniżej na ten temat wypowiedź Rzecznika ZG PZW maryla markowska-bajurska 2 wrz (1 dzień temu) do rzecznikprasowy Zwracam się z prosbą o udzielenie informacji czy Spławikowe Towarzyskie Zawody Wędkarskie w Kole mogą być zaliczne do GPX Okręgu Pozdrawiam rzecznikprasowy@zgpzw. pl 06:49 (6 godz. temu) do mnie Pozdrawiam Nie, nie mogą być zaliczane, bowiem do punktacji GPx zalicza się tylko wyniki zawód mistrzowskich. Antoni Kustusz rzecznik prasowy ZG PZW Nic dodać nic ująć.Ech!! Pozdrawiam Mariusz Bajurski ,, Sochaczewski Wędkarz" http://sochaczewwedkarz.blogspot.com/ (2013-09-03 13:42)
Dar2025Dar2025
0
Proszę wejść na stronę Okręgu Skierniewice, w wykaz imprez sportowych zaliczanych do GPX Okręgu i tam są umieszczone wszystkie zawody GPX, a wśród nich są Nasze Zawody o puchar Starosty sochaczewskiego w rocznicę walk nad Bzurą. Zresztą te zawody są rozgrywane już od wielu lat i zaliczane do GPX Okręgu. Wcześniej nie przeszkadzało to autorowi i sam autor tego wpisu brał w nich czynny udział, a dziś co się stało?, raptownie są nie zgodne z prawem, a wtedy były? Jednocześnie proszę nie obrażać tych osób, które układają harmonogram imprez Okręgu, a są to osoby napewno znające przepisy prawa, sportu kwalifikowanego i PZW. (2013-09-04 11:35)
mariusz1236543mariusz1236543
0
Czytanie ze zrozumieniem przepisów jak widać nie jest domeną działaczy PZW.Co do obrażania to nie widzę nic obraźliwego w mojej wcześniejszej wypowiedzi.Natomiast co do mojego wcześniejszego udziału w zawodach odpowiem tak.Tak brałem czynny udział w prawie we wszystkich zawodach organizowanych przez władze koła co nie oznacza ,że zgadzałem się z tym by zawody Towarzyskie zaliczać do GPX i jeszcze egzekwować w tych zawodach przepisy sportu kwalifikowanego. Niestety jeden głos przeciwny nie zmieni toku myślenia i postępowania większości członków zarządu. Panie Dar2025 nie był Pan wówczas w Zarządzie i zna Pan jedynie sytuację z opowiadań osób które nigdy się nie przyznają ,ze mają poważne braki w wiadomościach z zakresu wedkarstwa. Ja mimo wszystko staram sie pogłębiać swoją wiedzę , a mało tego przedstawiłem w tej sprawie wypowiedź Rzecznika ZG PZW tak więc dalszą polemikę w tej sprawie uważam za zbędną bo tego by władze PZW robiły zgodnie z prawem to trzeba dochodzić nie w ich samych władzach lecz całkiem gdzie indziej co mieliśmy tego ostatnio przykład.https://wedkuje.pl/wedkarstwo,postanowienie-sadowe,67170 Z wędkarskim pozdrowieniem ,,Wodom Cześć" Mariusz Bajurski ,,Sochaczewski Wędkarz" http://sochaczewwedkarz.blogspot.com/ (2013-09-04 15:18)
Andrzej136Andrzej136
0
Rzecznik powiedział i tak ma być.Nie poparł swojej wypowiedzi nawet żadnymi przepisami. Główny Kapitanat Sportowy organizuje GPX Polski, w których brak jest zawodów mistrzowskich a zgłoszone są tylko zawody pucharowe.Brak w nich zawodów mistrzowskich.I co na to rzecznik?Na takich samych zasadach odbywają się zawody GPX w innych okręgach w tym również i skierniewickim.Czy organizacja GPX Polski przez Główny Kapitanat Sportowy też jest to jak Kolega napisał "wymysł osób nieznajacych sie na przepisach".Do rzecznika mają bardzo blisko.Idąc dalej tokiem rozumowania rzecznika zawody GPX Okręgu będą to tylko jedne zawody o Mistrzostwo Okręgu.Natomiast GPX Polski to też tylko jedne zawody - Mistrzostwa Polski.Dla mnie coś jest z tą wypowiedzią rzecznika nie tak.Proszę o podanie przepisów na które powołał się rzecznik o ile takie przedstawił.Ja w przepisach szukałem i nic nie znalazłem na jakich zasadach a raczej jakie zawody mogą być zgłoszone do GPX.Jak znajdę to wstawię link. (2013-09-04 17:31)
mariusz1236543mariusz1236543
0
Cieszę się ,że w końcu wypowiedział się jeden z administratorów tej strony.Jest okazja by się kolega wszystkim przedstawił . Samo imię i przynależność do koła to troszeczkę za mało , a może by jakąś fotkę przy imieniu kolega wrzucił.Wówczas by było wiadomo z kim nie tylko ja ,ale i inni użytkownicy portalu dyskutują. Z tego co czytamy jest kolega dobrze zorientowany w sprawach sportu. Może i za ostro napisałem o znajomości przepisów przez działaczy więc korzystając z okazji PRZEPRASZAM tych co uraziły moje słowa , ale generalnie zdania nie zmienię co do wiedzy działaczy . Nie byłoby sprawy gdyby zawody które organizuje koło były określone jako Sportowe Zawody Wędkarskie,lub Zawody Wędkarskie bez tego słowa Towarzyskie. Nie znam dziedziny sportu w której spotkanie Towarzyskie byłoby zaliczane do jakiejkolwiek punktacji.No cóż w PZW jest wszystko możliwe.Dla mnie osobiście Zawody Towarzyskie to bardzo fajna zabawa, zachęcające amatorów do brania w nich udziału nie podlegające oficjalnemu regulaminowi sportowemu. A tak na siłę robi się z wędkarzy zawodników tak jak bez wiedzy i zgody wszystkich wędkarzy ZG PZW podjął decyzję o zrobieniu z PZW Związku Sportowego .Nie przypominam sobie by w poprzednich latach na walnych ten temat był poruszany.Ale to inna bajka. Pozdrawiam.Mariusz Bajurski ,,Sochaczewski Wędkarz" (2013-09-04 21:16)
Andrzej136Andrzej136
0
Jak to się mówi co nie jest zabronione jest dozwolone.Dla mnie mogą być nawet koleżeńskie,przyjacielskie itp.Jak wspomniałem wcześniej rzecznik nie powołał się na żadne przepisy.Taka wypowiedź rzecznika jest dla mnie wyssana z palca a wpis dotyczący zarządu "że ich działania często są niezgodne z prawem ,a także przepisami w PZW" dotycząca również GPX jest mocno przesadzony.Jak będą konkretne przepisy to wtedy będzie można pisać o ich braku znajomości na wszystkich szczeblach PZW / dotyczy GPX/. (2013-09-04 21:53)
mariusz1236543mariusz1236543
0
No cóż nie dziwię się ,że Andrzej136( na nie tylko moją prośbę ,ale już wcześniej też czytałem prośbę jednego z kolegów forumowiczów o przedstawienie się , by było wiadomo z kim sie dyskutuje) do chwili obecnej się nie ujawnia , ale tego typu wypowiedzi co po wyżej zaprezentował świadczy jedynie do najlepszych nie należą. Pozwoliłem sobie przypomnieć przepisy dotyczące zawodów i niestety do GPX zalicza się jedynie zawody sportowe (należy czytać ze zrozumieniem) a to ,że nie są opisane zawody Towarzyskie( proszę zapoznać się na jakie kategorie są dzielone zawody) , a jedynie przepisy ustanowione przez GKS dotyczą zawodów sportowych to nie oznacza ,że zwalnia to organizatorów i działaczy PZW z logicznego samodzielnego myślenia . Zapoznałem sie również z wykazem zawodów zaliczanych do GPX przez Okręg Skierniewice i tu nie wiem kto taki mądry pisze ,że są to zawody ,,Bitwy o Bzurę" jak znam historię to nie walczono o rzekę Bzurę ale toczono Walki nad Bzurą , a to już jest poważna różnica. Natomiast nie ujęto ich jako Towarzyskie i tu rozumię dlaczego zaliczono je wówczas do GPX. Tak więc gdyby osoby odpowiedzialne za podawanie informacji do OKS ( a takie również są z tego koła i zasiadają w OKS) robiły to rzetelnie i ze zrozumieniem tematu to soby takie jak moja które starają się czytać ze zrozumieniem to co jest napisane nie miałyby sie do czego przyczepić.A tego typu dyskusja w sumie nie ma sensu bo każdy będzie obstawał przy swoim. Uważam ,że jeżeli się reprezentuje wędkarzy i jest się we władzach Koła nakłada to na każdego obowiązek zapoznania się dokładnego z przepisami , a nie tylko chełpienie się tym jakie to posiada się uprawnienia i kim to się nie jest. Szkoda tylko ,że przez takich nieodpowiedzialnych działaczy dokonuje się destrukcja PZW które kiedyś było fajnym Stowarzyszeniem wędkarskim. Mariusz Bajurski ,, Sochaczewski Wędkarz" (2013-09-05 10:06)
Andrzej136Andrzej136
0
Wstawiam / celem wyjaśnienia a nie przepychanek/ fragment z regulaminu zawodów GKS : "1 II.1. ORGANIZACJA WĘDKARSKICH ZAWODÓW SPORTOWYCH(tekst jednolity) 1. RODZAJE ZAWODÓW. 1.1.Wędkarskie zawody sportowe rozgrywane są w dyscyplinach: - spławikowej, - spinningowej, - muchowej, - rzutowej, - morskiej, - podlodowej, 1.2.Zawody wędkarskie dzielą się na: - mistrzowskie, - ogólnopolskie z cyklu "Grand Prix Polski” - eliminacyjne, - towarzyskie " oraz wypowiedź rzecznika: "do punktacji GPx zalicza się tylko wyniki zawód mistrzowskich. Antoni Kustusz rzecznik prasowy ZG PZW " oraz "do GPX zalicza się jedynie zawody sportowe (należy czytać ze zrozumieniem) " (2013-09-06 15:05)
amur tvamur tv
+1
Imprezka zawsze na propsie (2020-08-20 01:43)

skomentuj ten artykuł