Towarzyskie zawody spławikowe 30.09- relacja

/ 47 zdjęć    W wietrzną i chłodną niedzielę 30 września zarządy kół PZW Łowicz i PZW Bełchów zorganizowały wędkarskie zawody spławikowe dla swoich członków o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. Zawody odbyły się na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. Wzięło w nich udział 30 wędkarzy, w tym jedna kobieta. Zawodników podzielono na 2 kategorie: młodzież do lat 18 i seniorzy. O godz. 7.00 dano sygnał na zbiórkę, na której przedstawiciele zarządów kół przywitali wędkarzy i omówili zasady zawodów. Po krótkiej odprawie przystąpiono do losowania stanowisk. Na rozłożenie wędek i przygotowanie zanęty zawodnicy mieli 1 godzinę. Następnie rozpoczęła się 4-godzinna rywalizacja. Ryby nie chciały tego dnia za bardzo współpracować, stąd dość niskie wyniki. Do siatek trafiały drobne płotki i leszczyki. Zawody odbywały się na żywej rybie, co znaczy, że po zakończeniu zawodów ryby zostały zważone i w dobrej kondycji wróciły z powrotem do swojego środowiska. 
W kategorii do lat 18 wygrał Kacper Sekuła, z wynikiem 1330 g, drugi był Dawid Muras (335 g), trzecia – Weronika Kosman (320 g), czwarty – Mikołaj Muras (10 g). Cała czwórka reprezentowała łowickie koło. W kategorii senior zwyciężył Marek Sobczak, z wynikiem 2340 g (koło PZW Bełchów), drugie miejsce zajął Daniel Tartanus, z wynikiem 1200 g (koło PZW Bełchów), trzecie – Marek Wróbel, z wynikiem 845 g (koło PZW Łowicz), czwarte – Wiktor Zakrzewski, z wynikiem 805 g (koło PZW Bełchów), piąte – Paweł Godos, z wynikiem 665 g (koło PZW Łowicz), szóste – Mariusz Stobnicki, z wynikiem 500 g (koło PZW Łowicz). 
Puchary ufundował i wręczał osobiście Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Po wręczeniu pucharów i upominków uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a następnie wzięli udział we wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek. 
Kolejne zawody organizowane przez koło PZW Łowicz zaplanowano na 21 października. Będą to tym razem zawody spinningowe. Rozegrane zostaną także na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. 


 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Towarzyskie zawody spławikowe 30.09- relacja - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł