Zawody zarządów kół VIII Rejonu PZW Poznań 11.07.15

/ 18 zdjęć


W miniona sobotę 11 lipca 2015 r. zakończył się cykl zawodów reprezentacji kół zrzeszonych w VIII rejonie P.Z.W. Okręgu Poznań. Przypomnę tylko, że 26 kwietnia rywalizowali strażnicy S.S.R. Startowało 7 drużyn 4-osobowych. 7 czerwca startowało 10 drużyn o tytuł Mistrza Drużynowego VIII Rejonu. Drużynę stanowiło 3 seniorów i 1 junior. W ostatnich zawodach startowało 7 drużyn też 4-osobowych. Byli to członkowie Zarządów Kół. Za każdym razem była to okazja do zdrowej rywalizacji i integracji środowiska. Organizatorem w tym roku było Koło z Granowa i wszystkie zawody odbywały się na jeziorze Strykowskim za Janoszewicami. Jakoś nie po drodze jest Kołom z Opalenicy i Wielichowa, których brakowało podczas dwóch zawodów. To tyle wstępu.
Jak już wspomniałem do zawodów przystąpiło 7 drużyn. Koło nasze reprezentowali: Prezes - Andrzej Lebiotkowski, Gospodarz - Dionizy Łukaszyk, Skarbnik - Piotr Hitner i Członek Zarządu - Jacek Rosa. O godzinie 14 zawodników powitał prezes Koła Nr 13 w Granowie Zbigniew Osiewała. Przedstawił regulamin zawodów i przystąpiono do losowania sektorów i stanowisk. Zawody trwały od godziny 15:00 do 18:30. Brania ryb były intensywniejsze w pierwszej godzinie zawodów, by później brać sporadycznie. Dominował krąp i ukleja. Jak się później okazało trawił się również okazały leszcz. Koniec zawodów i komisja wagowa przystępuje do pracy. Ważenie i ustalenie kolejności miejsc w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Zawodnicy w tym czasie posilają się kurczakiem z rożna. Komisja ogłasza wyniki w klasyfikacji drużynowej. Dla pierwszych trzech drużyn przeznaczono okolicznościowe puchary. O zajętym miejscu decydowały kilogramy złowionych ryb i tak:
1 miejsce Koło z Rakoniewic - 13 pkt. (22,22 kg);
2 miejsce Koło z Granowa - 13 pkt. (21,82 kg);
3 miejsce Koło z Rostarzewa - 15 pkt (17,55 kg);
4 miejsce Koło z Lwówka - 15 pkt. (16,65 kg;
5 miejsce Koło z Grodziska Wlkp. - 17 pkt. (15,98 kg);
6 miejsce Koło z Bolewic - 17 pkt. (15,75 kg);
7 miejsce Koło z Buku - 22 pkt. 
Na podium w klasyfikacji indywidualnej znaleźli się:
1 miejsce z wynikiem 8,48 kg - Zdarta Adam z Koła w Granowie;
2 miejsce z wynikiem 8,00 kg - Rosa Jacek z Koła w Buku;
3 miejsce z wynikiem 7,55 kg - Kaźmierski Karol z Koła w Rakoniewicach.
Ww. koledzy i pozostali do miejsca 15 otrzymali upominki. 
Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii. 
Cykl zawodów tegorocznych i plany na przyszły rok omówione zostaną w dniu 7 listopada 2015 roku na spotkaniu jakie odbędzie się w Granowie. Pewno jest to, że w przyszłym roku pałeczkę organizatora przejmą Koledzy z Koła w Grodzisku Wlkp.  

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody zarządów kół VIII Rejonu PZW Poznań 11.07.15 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł