Zaloguj się do konta

Towarzyskie zawody spławikowe kół z VIII Rejonu Okręgu PZW z Poznania nad rzeką Obrą.

Wędkarze z kół VIII Rejonu Okręgu PZW w Poznaniu spotkali się po raz pierwszy w tym roku na organizowanych dla nich drużynowych zawodach towarzyskich nad rzeka Obrą w Trzcielu. Swą obecność na zawodach potwierdziło 7 wędkarskich drużyn z: Bolewic, Grodziska Wlkp., Kuślina, Lwówka Wlkp., Nowego Tomyśla, Rakoniewic i Rostarzewa. Nie pojawiły się drużyny z Buku, Granowa, Opalenicy i Wielichowa.

Zawodników przywitał prezes koła ze Lwówka Wlkp. Pan Zbigniew Baranowski, koła – organizatora wszystkich zawodów VIII Rejonu w roku 2017.  Przez prezesa i głównego sędziego zawodów omówione zostały zasady łowienia, po czym przystąpiono do losowania sektorów i poszczególnych stanowisk w ramach sektorów. O wyniku zawodów decydowała suma najlepszych wyników z 4 sektorów.

Zawody trwały od 14.30 do 18.00 w zmiennych warunkach pogodowych. Wędkarzy nie ominął silny wiatr i deszcz.

Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb z siatek wszystkich wędkarzy, okazało się ze na I miejscu uplasowała się z 5 punktami drużyna z Kuślina, na II miejscu z 12 punktami uplasowała się drużyna z Rakoniewic, na III zaś miejscu z 16 punktami gospodarze dzisiejszych zawodów, a więc Lwówek Wlkp, który to okazał się lepszy od kolejnych dwóch drużyn które uzyskały tyle samo punktów sektorowych, a które w sumie złowiły mniejszą wagowo ilość ryb. Na IV miejscu z 16 punktami znalazła się drużyna z Nowego Tomyśla, na V z 16 punktami drużyna z Bolewic, na VI z 21 punktami wędkarze z Rostarzewa a na ostatnim VII miejscu  z 26 punktami drużyna z Grodziska Wlkp.

Opinie (2)

Piciu

Oceniłem tylko na 4 ze względu na jakość zdjęć. Pozdrawiam [2017-05-05 11:21]

dendrobena

Gratulacje dla zwycięzców ,słowa uznania dla organizatorów.Pozdrawiam. [2017-05-09 08:17]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej