Towarzysko na lodzie w Kromszewicach

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć


Jezioro Kromszewickie powitało nas o świcie w mroźny niedzielny poranek będąc częściowo zamglone. Grupa ponad 50 - cio letnich wędkarzy wyznaczyło sobie spotkanie aby rozegrać towarzyskie zawody podlodowe o puchar Prezesa Koła. Punktualnie o godz. 7.30 poszły w ruch świdry i pierzchnie rozpoczynając przyjacielską rywalizację w połowie płoci i okoni. Brania były niezbyt dobre aby ryby co chwila lądowały na lodzie.

W ciągu zawodów pogoda była coraz bardziej nam przyjazna i za chmur przebiło się słoneczko ciekawe co tam na lodzie jeziora Gospodarstwa Rybackiego we Włocławku się dzieje. O godz. 10.00 sędzia główny Marek Grzybowski „przerwał” zmagania i wezwał rywalizujących do zważenia uzyskanych połowów. Komisja sędziowska sprawnie przeprowadziła ważenie, ustaliła ostateczną kolejność i czekała na ogłoszenie wyników aż uczestnicy spotkania zakończą wspólny posiłek .Posiłek przygotowali uczestnicy zawodów .
Pierwsza trójka przedstawia się następująco :
1.Mirosław Piątek – 420 pkt.
2.Jarosław Koliński – 400 pkt.
3.Mikołaj Derej – 360 pkt.
Największą płoć o długości 25,5 cm złowił Mikołaj Derej, a największego okonia o długości 19,5 cm złowił Mirosław Piątek .
Wyniki może niezbyt imponujące ale walka trwała do ostatniej minuty zawodów, Kol. Mirek dosłownie „rzutem na taśmę” wygrał zawody. Przez większą część zawodów prowadził kol. Mikołaj .
Kiedy grupa starszych wędkarzy organizowała zawody młodsi wędkarze też nie zostali bezczynni i zorganizowali się dołączając się do naszego spotkania i na pobliskim łowisku przeprowadzili równolegle swoje zawody.
Puchar Prezesa Koła zdobył Szymon Błaszczyk z wynikiem 980 pkt., drugi był Przemek Saczuk– 620 pkt. A więc rewanż za Mistrzostwa Koła w pełni powiódł się Szymonowi. Należy cieszyć się, że znaleźli się młodzi wędkarze serio traktujący sport wędkarski.

Najstarszy uczestnik tych towarzyskich zawodów ma 84 lata, a najmłodszy13 lat.
W korespondencyjnej rywalizacji był remis, niestety żaden z tych rywali nic nie złowił ryby .

Głównym celem tych zawodów była dalsza integracja społeczności naszego Koła oraz przeprowadzenie treningu przed Mistrzostwami Podlodowymi Okręgu Płocko – Włocławskiego Polskiego Związku Wędkarskiego . Na te najważniejsze zimowe zawody okręgu szykuje się kilkuosobowa grupa wędkarzy z naszego Koła. Kolega Szymon Błaszczyk będzie bronił tytułu W – ce Mistrza z roku ubiegłego. Powodzenia.

 


4.4
Oceń
(15 głosów)

 

Towarzysko na lodzie w Kromszewicach - opinie i komentarze

zieluzielu
0
Dziś miałem przyjemność przyglądać się waszym zmaganiom i pozytywnie to wyglądało gratuluje zwycięzcą i całej reszcie zawodników.Chce tylko nadmienić ,że dziś udało mi się wyjąć z tej wody dwa garbusy 27cm , jednego 25cm i kilka 18-20 łącznie 30 sztuk brania zaczęły się troszkę później.Pozdrawiam wszystkich PODLODOWCÓW.
(2011-01-30 22:45)

skomentuj ten artykuł