Zaloguj się do konta

Transmisja telewizyjna LIVE z Castingu w buskiej hali !

W dniu 20 marca 2010 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 na hali PMOS odbędzie się XX Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Halowy o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach, organizowany przez Koło PZW w Busku-Zdroju i Okręg PZW w Kielcach. W zawodach wystartuje ponad 70 zawodników we wszystkich kategoriach (tj. seniorzy, kobiety, juniorzy, juniorki i kadeci do 14 lat) z 10 okręgów PZW (Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Kielce, Poznań, Skierniewice, Tarnobrzeg, Warszawa i Zamość) oraz z czeskiego Frydka-Mistka (okręg Ostrawa). W drużynie czeskiej awizowano start wielokrotnej medalistki mistrzostw świata i Europy, Jany Bronckowej.

Atrakcję turnieju będzie niewątpliwie udział mistrzyni świata juniorek w 5-boju i dwukrotnej mistrzyni świata kobiet w odległości spinningowej w latach 2008 i 2009, 17-letniej Magdaleny Kuzy z Buska-Zdroju. W drużynie Bydgoszczy wystąpi wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy 20-letnia Natalia Pecyny, znana szerokim rzeszom wędkarzy dzięki występom w telewizyjnych programach wędkarskich (Taaaka ryba, Wędkarstwo sportowe.tv.) i na licznych forach internetowych. Wszystkie trzy zawodniczki są specjalistkami konkurencji docelowych, w tym zwłaszcza zaplanowanych do rozegrania w buskiej hali skisha spinningowego i multiplikatorowego, w których zdobyły 2 srebrne i brązowy medal dwóch ostatnich mistrzostw świata seniorów. Zapowiada się więc pasjonująca rywalizacja.

W programie turnieju znajdą się wszystkie konkurencje docelowe castingu tj. dwie spinningowe (arenberg i skish spinningowy), jedna muchowa (skish muchowy) i jedna multiplikatorowa (skish multi).

Wielką atrakcją dla sympatyków castingu, a także uczestników turnieju, będzie pierwsza w historii wędkarstwa w Polsce telewizyjna transmisja internetowa „na żywo”, którą przeprowadzi internetowa telewizja wędkarska - Wędkarstwo sportowe. TV www.wedkarstwosportowe.tv
Transmisja zapowiedziana już w portalu Youtube ( https://www.youtube.com/watch?v=GNh86Zj2tkM ) i na stronie ZG PZW ( http://www.pzw.org.pl/ ) rozpocznie się o godz. 8.30, a największe emocje czekają internautów w godzinach 13.40 – 14.45 (gdy przeprowadzone zostaną finały w rzutach do tarczy arenberga w kategoriach kadetów, juniorek, juniorów, kobiet i seniorów) z kulminacyjnym wydarzeniem turnieju – widowiskowym finałem sprintcastingu, będącego połączeniem rzutów do tarczy z biegiem na dystansie ok. 1100 m. + karne rundy za „pudła”, wzorowanym na narciarskim biathlonie (godz. 14.30 – 14.45).

W finale tej konkurencji zobaczymy po trzech najlepszych zawodników w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów. W sprintcastingu, w którym - oprócz pewnego oka i precyzji - liczy się również szybkość i umiejętność ochłonięcia po forsownym biegu, zwycięży zawodnik, który jako pierwszy ukończy konkurencję, bez względu na ilość trafień do tarczy.Program zawodów przedstawia się następująco:

godz. 8.30 – 9.00 - trening na rzutniach przygotowanych do zawodów,
godz. 9.00 – 9.30 - uroczyste rozpoczęcie zawodów w Hali PMOS w Busku Zdroju,
godz. 9.30 – 13.00 - runda eliminacyjna zgodnie z harmonogramem,
godz. 13.40 – 14.10 - finał arenberga w kategoriach: kadetów, juniorek, juniorów, kobiet i seniorów,
godz.. 14.30 – 14.45 - finał sprintcastingu w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów,
godz. 15.00 - 15.30 - ogłoszenie wyników drużynowych i indywidualnych w wielobojach.
Wstęp wolny.Opinie (1)

amur

Witam ! Tylko pogratulować organizatorom oby więcej takich wiadomości było na co dzień. AMUR pozdrawia kolegów z Buska. Brawo !!!! [2010-03-13 07:54]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Kto zatruł Odrę?

Od kilku dni całą Polskę obiegły zdjęcia tysięcy padłych ryb z drugi…