Transport sprzętu wędkarskiego na stanowisko

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


Transport sprzętu wędkarskiego na stanowisko
Z roku na rok sprzętu przybywa i ciężko się zmieścić do samochodu. Jeszcze gorzej dotrzeć niekiedy z samochodu na łowisko. Oczywiście o tym już wspominałem w artykule „Wędkarskie dylematy”. Wędkarskie dylematy. Pora jednak na konkretne rozwiązanie i propozycje.
Skrzynka wędkarska, wiadro zanętowe z zanętą i przynętami, pokrowiec na wędki i podpórki, podbierak i siatka wędkarska wszystko to zajmuje niekiedy znaczną część pojemności bagażnika samochodu, swoje waży i rąk brakuje, aby w jednym rzucie to przenieść. Szukaliśmy z Kolegą rozwiązania i okazał się nim zakup wózka transportowego na allegro. Nie jest to żadne nowum, aczkolwiek niewielu wędkarzy jeszcze z tyego praktycznego urządzenia korzysta. Budowę takiego wózka znajdziemy pod linkiem poniżej, natomiast ten kupiony na allegro był o połowę tańszy, chyba 50PLN. System rozłożenia sprzętu na wózku przyjęliśmy następujący. Na dole wiadro z zanętą i przynętami, na nim torba wędkarska lub skrzynka, na górze torba z siatką, sitem, koszem podbieraka. Z boku na podstawie pokrowiec z wędkami. Oczywiście nie można zapomnieć o krzesełku wędkarskim. Do bezpiecznego transportu należy jeszcze dokupić trzy sprężyny gumowe lekkie jak do bagażnika i ręce mamy wolne. Taki wózek na stanowisku wędkarskim nawet na pomoście pełni nam rolę stojaka, wieszaka i nie musimy rozkładać sprzętu na ziemi. W przypadku deszczy wystarczy lekka pelerynka i cały sprzęt mamy zabezpieczony przed zamoczeniem.
Jeżeli chodzi o rozłożenie poszczególnych elementów w poszczególnych skrzynkach to przedstawiono w materiały i artykułach na wedkuje.pl, adresy poniżej. Musiałem dokonać podziału sprzętu stosownie do metod wędkowania i zadań, np. zawody wędkarskie, gdyż nie dało się wszystkiego niestety pomieścić w jednym opakowaniu. Ponadto nie zawsze wszystkie rzeczy są potrzebne nad wodą za każdym wyjazdem i nie było sensu wszystkiego ze sobą zabierać. Dlatego też mam jakby trzy grupy sprzętu. Pierwsza to sprzęt na zawody. Jest to torba z akcesoriami do batów i pokrowiec na baty oraz podbierak zawodniczy. Drugą grupę stanowi sprzęt do spinningu. Trzecią stanowi sprzęt uniwersalny w tym karpiowy, float, match, do żywcówki zgromadzony w skrzynce wędkarskiej oraz pokrowiec na wędki i pokrowiec na siatkę wędkarska oraz wiadro zanętowe i sito do przecierania zanęty. Takie podzielenie sprzętu przy jednoczesnym wykorzystaniu wózka transportowego stwarza możliwość efektywnego i w miarę swobodnego przemieszczania się w terenie podczas dotarcie do stanowiska wędkarskiego. Daje znaczną swobodę manewru, a zarazem umożliwia zapanowanie nad całym tym bałaganem.


Wózek transportowy - http://www.e-rybka.pl/product.php?id_product=1308
Skrzynka wędkarska - Uniwersalna skrzynka wędkarska z wyposażeniem
Torba do bata - Torba wędkarska z wyposażeniem do bata
Torba spinningisty - Torba spinningisty

 


4.4
Oceń
(22 głosów)

 

Transport sprzętu wędkarskiego na stanowisko - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
Witam kolege, własnie sam teraz zabieram sie za porzadkowanie swojego arsenału tak aby wszystko mi sie ładnie zgrywało i nie musiałbym tachac całego majdanu.
(2011-09-20 13:57)
wiekla42wiekla42
0
Ten wózek to istny MERCEDES. Gratuluję pomysłu. Oczywiście *****. Pozdrawiam.
(2011-09-20 21:35)
ekooloekoolo
0
Moje rozwiązanie to zakup skrzynki narzędziowej na kółkach.Może nie było najtaniej,ale to zakup jednorazowy na lata.Mieszczę się w tych dwóch skrzynkach ze wszystkimi drobiazgami,które są mi potrzebne nad wodą.Jeżeli chodzi o spinning,to mam osobny plecak,i tylko on mi jest potrzebny,plus oczywiście wędka.Reszta sprzętu zostaje w domu.Opisywałem to kiedyś.(patrz"każdy ma taki kącik")*****
(2011-09-24 12:49)
zbigniew240671zbigniew240671
0
Witam :)  Tak to super pojazd. Ja także z takiego korzystam , ale deko go ulepszyłem dodając na spód i oparcie wózka po półce z pręcików z lodówki. Na oparciu jest po długości do góry a na spodzie jest po szerokości. Umocowałem je szerokimi plastikowymi opaskami zaciskowymi. Dało mi to większą stabilność wózka, oraz zwiększyło powierzchnię na moje " wędkarskie zabaweczki ". Pozdrawiam serdecznie. Postaram się wstawić zdjęcie :)
(2011-09-25 19:45)

skomentuj ten artykuł