Troć w morzu na muchę

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć


Jak już wspominałem, w Polsce wszyscy uważają, że troć w morzu odżywia się śledziami i tobiasami. Nieprawda. Sięga także po małe stworzenia jak cierniki lub garnele, itd. Wędkarstwo muchowe czyli Flyfishing of Seatrout jest u nas popularne .Dlaczego by nie w Polsce. Wybrzeża fantastyczne z malowniczym krajobrazem, co by miało stać na przeszkodzie. Niech mi ktoś powie czy w Polsce ktoś w morzu stał z muchówką? Nikt nie pisal wszyscy -Troc to blacha. Nieprawda nieraz muszkarze maja lepsze wyniki niz blachowcy.Czas wprowadzic nowa technike polowu troci w morzu.

Każdy poczatkujacy muszkasz potrafi sznur WF(Weight Forward) wyprowadzić na odległość 15 metrów. Troć, gdy zmierzch zapada żeruje przy samym brzegu, nawet 30 cm wody starczy szuka cierników, garneli robaków, itd.Tu są zdjęcia co troć morska w swoim żołądku miała. Zestaw much już pokazywałem. Panowie i panie wedkarze zaczynamy:Kij 9,6 stop(2,80m) klasa AFFTA 8,Sznur WF 8 F(Plywajacy).Muchy takie same jak w moim atykule o Sbirulinie.Wedkarstwo muchowe mozna prowadzic noca,troc wtedy plywa pod nogami.

Czarne imitacje sa lowne przypominaja ciernika.Przy zmierzchu pomaranczowy-garnela.Kto rzuca dalej z podwojnym pociagnieciem jeszcze lepiej dalsze rzuty.Dwureczna muchowka jak na lososia tez wskazana 13 stop wystarczy.Troche miej wiatru na morzu i wedkowanie na ta rybe to prawdziwa frajda.Pozdrawiam muszkarzy.Mefokiller.

 


4.9
Oceń
(15 głosów)

 

Troć w morzu na muchę - opinie i komentarze

kabankaban
0
Chciałbym choć raz tak połowić (mucha czy "blacha" mało ważne) ,ale ta odległość... .
(2012-04-25 17:46)
camelotcamelot
0
Mefokiller ! - Potrafisz podnieść adrenalinę ! - Twój wpis bardzo zachęcający ! Producenci sprzętu muchowego powinni Cię za to złotem obsypać ! ***** Pozdrawiam serdecznie ! (2012-04-25 19:26)
MefokillerMefokiller
0
Sage napewno pare mili by poslal USA firma kije sa u nas pytane. (2012-04-25 20:41)
MefokillerMefokiller
0
nieprawda, jak to masz w reku to wiesz gdzie jestes,muchowke mam jedna ale solidna, Zaparae groszy dostaniesz gowno? (2012-04-26 19:16)

skomentuj ten artykuł