Turniej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


Dnia 17 maja na Zalewie Nowiniec w Lubsku, odbył się turniej wędkarski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Lubsku. Organizatorem imprezy był zarząd Koła nr 3 w Lubsku.
O godzinie 8 rano, przybyłych zawodników i ich opiekunów przywitali wiceprezes ds. młodzieży kol. Paweł Butkiewicz, wiceprezes kol. Robert Perdoch oraz członek zarządu kol. Mariusz Butkiewicz.
Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów ze szkół podstawowych, oraz 12 ze szkół gimnazjalnych.
Po krótkim wstępie i omówieniu regulaminu zawodów przystąpiliśmy do losowania stanowisk.
Do wylosowanego numerku każdy z zawodników otrzymał paczkę haczyków ufundowanych przez firmę Jaxon. Rozejście się na stanowiska i przygotowanie do rywalizacji odbywało się bardzo sprawnie. Emocje przełożyły się również na opiekunów, którzy na różne sposoby organizowali stanowiska swoim podopiecznym. O godzinie 9.40 sygnał do nęcenia, 9.45 rozpoczęło się trzy godzinne wędkowanie. Pogoda nie napawała optymizmem organizatorów. Jednak przelotny deszczyk nikogo nie przestraszył a zawodnicy intensywnie odławiali rybki, które brały różnie. Najczęściej łowiono płotki, okonki, wzdręgi. Trafiały się małe krąpiki, wymiarowe jazie i lin.
Po trzygodzinnym wędkowaniu sędziowie ruszyli z wagą.
Troszkę potrwało nim zważono ryby ponad trzydziestu zawodnikom. W między czasie można było skosztować kiełbasek z grilla które wyśmienicie przygotował nasz kolega z koła Adam Oskierko.
Do tego świeżutkie bułeczki ufundowane przez Pana Tomasza Apanowicza z piekarni Górzyn, rekompensowały zmagania w turnieju. Oczywiście warto wspomnieć, że podczas trwania zawodów, organizatorzy częstowali zawodników i ich opiekunów słodkimi bułeczkami również z piekarni Górzyn.
W końcu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila, czyli ogłoszenie wyników. Wszyscy zawodnicy zebrali się przed stołami zastawionymi pucharami, medalami oraz wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez różne firmy.
W kategorii szkół podstawowych wygrał Michał Małyszko ze szkoły nr 1, który uzyskał wynik 2095 pkt. i okazało się, że Michał złowił w swojej kategorii największą rybę. Był to jaź. Miejsce drugie przypadło Gabrielowi Kucharskiemu ze szkoły podstawowej im. E. Bojanowskiego który uzyskał 1655 pkt. , na trzecim miejscu stanął Norbert Morawski ze szkoły nr 1 z wynikiem 1330 pkt.
W szkołach gimnazjalnych najlepszy okazał się Kacper Oskierko z NGdM Lubsko który uzyskał wynik 975 pkt. drugi Dawid Urban z Gim. E. Bojanowskiego z wynikiem 785 pkt. Na miejscu trzecim uplasował się Karol Bojkowski łowiąc 780 pkt. W kategorii szkoły gimnazjalne największą rybę złowił Jakub Graczyk i był to lin.
Klasyfikacja drużynowa Szkół Podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 4510 pkt.
2. Szkoła Podstawowa im. E. Bojanowskiego 2555 pkt.
3. Szkoła Podstawowa w Górzynie 2090 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 2 1920 pkt.
5. Szkoła Podstawowa nr 1335 pkt.
Klasyfikajca drużynowa Szkół Gimnazjalnych:
1. Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży 2690 pkt.
2. Gimnazjum im. Królowej Jadwigi 2590 pkt.
3. Gimnazjum im. E. Bojanowskiego 1960 pkt.
Każdy z zawodników otrzymał nagrodę, zwycięzcy indywidualni zostali udekorowani medalami ufundowanymi przez firmę Trofea.pl . Szkoły które stanęły na podium otrzymały puchary sponsorowane przez firmy Trofex oraz Trofea Sport. Dodatkowo wszyscy mogli skosztować słodkich łakoci podarowanych przez firmę Magnolia Lubsko.
Turniej, mimo nie ciekawej pogody odbył się w bardzo miłej atmosferze z dużą ilością humoru i optymizmu.
Kolejny raz można było zaobserwować, że młodzież bawi się świetnie nie tylko przed komputerem. Oby częściej i więcej takich imprez na łonie natury, bo to nie tylko rywalizacja ale także wspaniała nauka o naszym środowisku. Dziękujemy Malwinie Muroń i Filipowi Rogos za pomoc przy organizacji.
Pozwolę sobie wymienić sponsorów bez których impreza ta nie była by tak wspaniała:
- Sklep zoologiczno- wędkarski Pana Roberta Kowalczyka
- Firma Jaxon
- Piekarnia Górzyn Pana Tomasza Apanowicza
- Koło nr 3 Lubsko
- Firma Trofex oraz Trofea Sport
- Trofea pl.
- Pani Monika Butkiewicz
- Firma Profess
- Firma Shark
- Firma Magnolia

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Turniej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych - opinie i komentarze

elkakelkak
0
brawo dla zawodników i organizatorów (2014-05-25 19:40)

skomentuj ten artykuł