Zaloguj się do konta

Twistery Mikado PMTB 38mm

Witam. Twistery są coraz bardziej popularną przynętą na ryby drapieżne. Ja sam uważam je za najskuteczniejszą przynętę, zwłaszcza na okonie. W tym wpisie chciałbym przedstawić twistery firmy Mikado model PMTB. Zakupiłem dość sporą ich liczbę w różnych kolorach, w rozmiarze 38 mm.

Wykonane są z miękkiego materiału, co ułatwia uzbrajanie. W wodzie pracują bardzo dobrze, miałem na nie wiele brań. Na używaną przez mnie wielkość, czyli 38 mm trafiały się zazwyczaj okonie. Czasem uderzył także sandacz do 40 cm. Ciekawostką może być fakt, że kiedyś podczas wyprawy na okonie, na tej wielkości przynętę połakomił się szczupak ok. 70 cm. Dużą zaletą tych twisterów jest także ich cena, gdyż za 200 sztuk zapłaciłem ok. 40 zł z wysyłką.
Co do wad zauważyłem, iż ogonek twistera lubi się sklejać. Nie jest to może poważna sprawa, ale dosyć denerwująca, gdyż trzeba sięgać po przynętę i odpowiednio ją układać.


Opis producenta:
Twistery Mikado – to niesamowicie miękkie przynęty wykonane z wyjątkowo mocnego tworzywa. Specjalnie przeciążony korpus oraz powiększona powierzchnia ogonka dają niesamowicie energiczną pracę w wodzie, nawet podczas opadania przynęty. Naprężenia, jakie powstają pomiędzy przeciążonym korpusem a bardzo dużym ogonkiem powodują generowanie niezwykle silnej fali hydroakustycznej, wytwarzanej przez wibracje ogonka. Fala ta nakłada się na zawirowania wody opływającej głębokie, poprzeczne karby korpusu, które ponadto gwarantują dłuższe rozmywanie substancji zapachowych.

Dostępne rozmiary(mm):
32 38 52 57 71 90 100

Opinie (3)

grisza-78

Bardzo ciekawa przynęta, no i wyjątkowo atrakcyjna cena. Pewnie pokuszę się o zakup. Pozdrawiam. [2013-09-15 11:02]

barrakuda81

Swietne gumeczki i znacznie tansze od mannsa ktory juz przekroczyl granice absurdu z cenami swoich paprochow i dostal ode mnie czerwona kartke. [2013-09-22 17:59]

użytkownik

Też używam tych twisterów, są bardzo atrakcyjne dla ryb, mają one bardzo ciekawą paletę barw. Za artykuł oczywiście ***** Pozdrawiam Boczny Trok [2014-05-03 21:41]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

WoblerySebile

Jakiś czas temu otrzymałem informację, jako posiadacz konta VIP zostałe…