Tyczka wędkarska - dni tyczki w Poznaniu

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć


W dniach 14 – 15 lutego 2009r. w sklepie wędkarskim „Leszcz” mieszczącym się w Poznaniu odbył się pokaz wyczynowego sprzętu wędkarskiego pod hasłem „Dni tyczki wędakrskiej”. To już druga edycja tej coraz bardziej popularnej wśród wędkarzy imprezy. Jako, że sam od kilku lat wędkuję wyczynowo długim wędziskiem postanowiłem wybrać się na ten pokaz.

Termin organizowania „Dni tyczki wędkarskiej” zbiegł się akurat z czasem gdy również i ja planowałem dokonać zakupu tyczki wyższej klasy. Uczestnicząc w tym pokazie odniosłem więc podwójną korzyść, mianowicie uzupełniłem swoją wiedzę na temat tegorocznych nowości w sprzęcie wędkarskim oraz mogłem organoleptycznie porównać kilkanaście modeli tyczek różnych producentów. A było w czym wybierać. Organizator stanął na wysokości zadania i zgromadził na pokazie ponad 40 modeli tyczek najbardziej popularnych producentów tej branży w Polsce, mianowicie Maver, Sensas, Milo, Tubertini, Colmic, Jaxon oraz nowość tyczki firmy Rive znanej do tej pory z produkcji doskonałych koszy wędkarskich.

Wędziska zaprezentowane zostały w osobnym pomieszczeniu i były rozłożone na specjalnych uchwytach jedna nad drugą, co robiło duże wrażenie. „Dni tyczki” stanowiły więc doskonałe miejsce do bezpośredniego porównania modeli tyczek różnych firm. Taka forma prezentacji sprzętu bardzo mi odpowiada, gdyż w jednym miejscu mogłem skonfrontować parametry techniczne takie jak sztywność, wyważenie, wykończenie oraz jakość materiału poszczególnych egzemplarzy wędzisk oraz zasięgnąć u źródła informacji na temat serwisowania i gwarancji sprzętu.

W celu porównywania prezentowanych tyczek służył ustawiony na początku pomieszczenia z tyczkami podest wędkarski, na którym można było usiąść, a obsługa podawała konkretny model tyczki, o który się poprosiło. Nic dodać nic ująć – pełna obsługa. Na miejscu można było uzyskać szczegółowe informacje na temat sprzętu od organizatora, obsługi oraz obecnych na pokazie przedstawicieli firm wędkarskich. Ponadto była to jedyna w swoim rodzaju okazja potrzymania nieosiągalnych dla mnie cenowo niektórych modeli tyczek, co zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Oby więcej tego typu imprez w Polsce.


Pozdrawiam Hubert Siadek

 


4.6
Oceń
(27 głosów)

 

Tyczka wędkarska - dni tyczki w Poznaniu - opinie i komentarze

swiezyswiezy
0
.... oby więcej takich pokazów i nie tylko w Poznaniu . Chyba niema lepszej metody na zachęcenie do kupna ! A i wybrać jak widzę było w czym pozdrawiam.... (2009-02-19 23:26)
hubihubi
0
Zawsze podziwiam wyczyny kolegow łowiących na tyczki,może kiedys namówie syna do tego typu połowów,narazie wole spiner pozdrawiam . (2009-02-20 09:47)
JaśJaś
0
Bardzo ciekawa forma pokazu tak długich wędzisk ,po to aby nie kupować kota w worku. (2009-02-25 18:32)

skomentuj ten artykuł