Ubezpieczamysie.pl na Rybomanii 2017 w Poznaniu

/ 3 zdjęć


Rybomania 2017, była dla Nas podobnie jak dla innych wystawców doskonałą okazją do spotkania i rozmów z Wami. Każdy kto poważnie myśli o poznaniu potrzeb środowiska wędkarzy, musi w kalendarzu odznaczyć ten okres, jako obowiązkowy wyjazd do Poznania. Skala imprezy i ilość odwiedzających pozwalają, na konfrontację wyobrażeń producentów i usługodawców z opinią tych, którzy na co dzień korzystają z ich wyrobów i usług. 


Nie inaczej jest z usługą jaką są ubezpieczenia dla wędkarzy. Dzięki obecności na tej imprezie mieliśmy okazję przeprowadzić wiele ciekawych rozmów i uświadomić sobie, że obrany kierunek jest bardzo dobry i jest ogromna potrzeba wśród wyjeżdzających na takie ubezpieczenie.
Dla większości naszych rozmówców sporym zaskoczeniem był fakt, że wyjeżdżając za granicę i kupując tradycyjne ubezpieczenie nie ma w nim ochrony sprzętu wędkarskiego. I nie chodzi tu nawet o ochronę przed wymyślnymi ryzykami, ale o najzwyklejsze ubezpieczenie od kradzieży wędek czy to z samochodu czy to z miejsca pobytu. Podobnie rzecz się ma z podstawowym sprzętem elektronicznym jakim są np. echosondy, którego nie ubezpieczy się w tradycyjnym ubezpieczeniu wyjazdowym. Dziś te urządzenia – podobnie zresztą jak nasz podstawowy ekwipunek – potrafią kosztować powyżej 10 tysięcy i fakt że nie są ubezpieczone, wcale nie uprzyjemnia naszego pobytu nad wodą.


Sporo pytań dotyczyło sytuacji, w której pozostawiamy na noc swoje wędki, silnik i inne akcesoria w łodzi. Sytuacja, choć częsta w życiu to z punktu widzenia ubezpieczenia jest poza zasięgiem tradycyjnej ochrony i koniecznie należy sprawdzić co mówi regulamin Portu/Mariny. Z reguły znajdziemy w nim zapis, że za rzeczy pozostawione bez opieki właściciele portu/mariny nie odpowiadają. W tej sytuacji lepiej nie pozostawiać swojego arsenału wędkarskiego losowi, bo może się okazać, że wrócimy do domu z dużo mniejszymi bagażami. 


Wszystkich wyjeżdżających na wędkarskie wyprawy zachęcamy do zakupu polisy, bo kiedy zestawimy dzienny koszt ubezpieczenia na poziomie 10 zł versus sprzęt warty 6 tysięcy to nie mamy wątpliwości co do tzw. opłacalności” takiej decyzji. Czekamy na Wasze pytania i sugestie.


Zespół ubezpieczamysie.pl    

 


4.6
Oceń
(9 głosów)