Udane otwarcie sezonu pstrągowego 2010

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Po kilku pobytach na mojej ulubionej solowej 'Małej' całkowicie bezkontaktowych- wybrałem się we wtorek 13-go kwietnia, jak zwykle z moim pieskiem dość wcześnie, bo nad wodą już byłem przed 8-mą, co jak na tą porę roku jest wystarczająco wczesne...Tym razem pogoda była przyjazna, sporo słońca ale i chmur, nie za silny wiaterek - słowem; wszystko sprzyjało. No i rzeczywiście, zaraz w pierwszym napotkanym zwężeniu pod ścianą trzcin na przeciwległym brzegu /foto/ mam 'walnięcie' po którym od razu było jasne, że to ON ci i to nie jakiś niedorostek!

Po szczęśliwym wyholowaniu i tym co nieuchronne - pomiar wykazał mocne 43cm! No, to sezon się zaczął, pomyślałem, ryba pieczołowicie otulona młodymi pokrzywami wylądowała w plecaku i dalej robimy swoje panowie / za poradą p.Młynarskiego.../ Dalej to nie wiele się zdarzało i kiedy mijała 13-ta a zasoby mojej nadziei skwiercząc się dopalały - w jednej z ostatnich, zwężce pod wysoką burtą , przywalił mi drugi kabanek, tylko nieco mniejszy, miał bite 40cm. Tak więc ,mój ulubiony potok, od wielu lat osobiście przeze mnie zarybiany narybkiem 'potoka' niejako nagrodził mnie na otwarcie kolejnego sezonu połowowego, choć
nieco późno - ale za to jak solidnie!

PS. 1. nigdy nie zabieram ryb niewymiarowych, ani więcej niż WOLNO w myśł RAPR PZW,
2. nie wskazuję tu ani miejsca, ani nazwy łowiska /zbyt mały ciek aby mógł oprzeć się najazdom/ ale
wspomnę tylko, że jest to jedna z kilku malutkich rzeczek w Okręgu Szczecińskim...

 


4
Oceń
(12 głosów)

 

Udane otwarcie sezonu pstrągowego 2010 - opinie i komentarze

stanmarstanmar
0

starałem się zamieścić kilka fajnych fotek, ale są za dużego formatu a ja nijak nie mogę ich

pozmniejszać, może ktoś z Was ma na to prosty sposób ??

(2010-04-28 20:23)
miniek6miniek6
0
infanwiu-albo inny program do obróbki fotek. Poprostu zmniejsz format. POZDRO! (2010-04-29 18:51)
AmitafAmitaf
0

Witaj Stasiu!

Znam, znam rzeczkę, ale, jak wiesz dawno na niej nie byłem. w zasadzie to nie bywam wcale... Ostatnio byliśmy razem na zarybieniu w czerwcu zeczłego roku. No i, jak widzę, efekty są! Gratki.

Pozdrawiam

(2010-04-30 09:29)

skomentuj ten artykuł