I Edycji Mistrzostw Dolnego Śląska 04.05.14

W dniu 04 maja 2014 r. na rzece Kwisa w Leśnej oraz zbiorniku Leśniańskim zostały rozegrane zawody z cyklu „I Edycji  Mistrzostw Dolnego Śląska”

Zawody  były jednocześnie eliminacjami do Grand Prix Polski w dyscyplinie muchowej. Organizatorem zawodów był Okręgowy Kapitanat Sportowy działający przy Okręgu PZW w Jeleniej Górze. Zawody zostały objęte patronatem Burmistrza Leśnej.

W zawodach udział wzięło 21 zawodników województwa Dolnośląskiego oraz Łódzkiego którzy pomimo chłodnej pogody do samego końca zmagali się o  zwycięstwo w zawodach. Po dwóch trzy godzinnych turach zawodów wyłoniono zwycięzców. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Piotr Kuczewski z PZW Wrocław. Następne pozycje zajęli kolejno 2 miejsce Marek Ciemny z Karkonoski Klub Wędkarski w Jeleniej Góry który był również łowcą największej ryby zawodów, oraz 3 miejsce Jarosław Piech z WKS Albatros Piotrków Trybunalski. Kolega Tomasz Pryputniewicz z koła PZW w Leśnej zajął 4 miejsce. Nagrody dla zwycięzców wręczyli Burmistrz Leśnej Jan Surowiec oraz koordynator dyscypliny muchowej OKS przy Okręgu PZW w Jeleniej Górze kolega Robert Kuźniewski.

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Leśnej za ufundowanie pucharów, Sklepu Wędkarskiego „U Rekina” w Leśnej za ufundowanie upominków dla zwycięzców, dla sędziów PZW i obsługi zawodów oraz dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego.

Kolejna edycja zawodów zostanie rozegrana 13 lipca 2014 r na rzece Nysa Kłodzka.