Ukazał się marcowy numer „Wiadomości Wędkarskich” (3/2015)

/ 2 komentarzy

Ukazał się marcowy numer „Wiadomości Wędkarskich” (3/2015), a w nim:

* Relacja z połowu bolenia o masie 8,49 kg – nowego rekordu Polski. Jego łowca, Sylwester Głos przekonał się, że wiara w przynętę czyni cuda…

* Na ryby w wiosennych rzekach spławikowcy mają dwa sposoby: przepływankę lub wypuszczankę. Którą wybrać radzi Józef „Batman” Wróblewski: „Wypuszczanka kontra przepływanka”. 

* Spinningistów wiosenne rzeki kuszą m.in. jaziami. Dobrać się do nich niełatwo, trzeba też umieć czytać rzekę. Dlatego na początek warto przeczytać garść porad specjalisty – Radosława Witólskiego: „Jazie u schyłku zimy”.

* Przedwiośnie, zwłaszcza ciepłe, jest doskonałą porą na próbę zmierzenia się z tajemniczym linem. Jak podejść tę skrytą rybę podpowiada Kamil „Łysy Wąż” Walicki: „Liny na przedwiośniu”.

* Trocie z kajaka? Jak można tak waleczną i dynamiczną rybę łowić z tak niestabilnej jednostki pływającej? A jednak można! Współczesne kajaki są doskonałym środkiem transportu dla wędkarza wybierającego się na morskie trocie, o czym przekonuje Artur Cadko: „Trocie z kajaka”.

* Technologia CHIRP zapowiada rewolucję na rynku sonarów. CHIRP to większa rozdzielczość i zdolność separacji obiektów, większa głębokość penetracji sygnału. Co powinniśmy wiedzieć o echosondach zaopatrzonych w tę technologię dowiecie się z tekstu Cezarego Karpińskiego: „ZaCHIRPowani”.

* W Akademii „WW” kolejne wykłady:

Łukasza Kalmusa – „Tyczka – zestaw i zbrojenie topu”

Piotra „pejot” Boufała – „Jak znaleźć suma w rzece”

Andrzej Lipiński radzi, jakie przynęty zastosować na wiosenne pstrągi, a Przemysław Mroczek pisze o rurkach antysplątaniowych, pozycjonerach i kolorach karpiowych przynęt.

* W Szkółce „Batmana” 3 lekcja bata:

- Łowimy i holujemy

- Pudełko z przynętami

* Wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych to – zdaniem wielu wędkarzy – sposób na wzbogacenie łowisk w okazowe egzemplarze drapieżników. Czy to prawda? Wątpliwości stara się rozwiać dr Andrzej Kapusta z Zakładu Ichtiologii IRŚ w Olsztynie: „Wymiary widełkowe – zalety i zagrożenia”.

Ponadto nasze łowiska: Płytnica i Biały Dunajec. A na deser reportaż z tropikalnych łowów Macieja Rogowieckiego: „Drapieżny Pacyfik”.

Dla Czytelników do wygrania echosonda „Humminbird” oraz 10 kołowrotków „York”!

Zapraszamy do lektury! 

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Ukazał się marcowy numer „Wiadomości Wędkarskich” (3/2015) - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Kupiony :) (2015-02-21 19:11)
larry7larry7
0
kupiony i przeczytany dość ciekawy ale czekam na lepsze artykuły na temat bata (2015-03-03 14:48)

skomentuj ten artykuł