Ukleja - dobry żywiec, ryba nie łowiona

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


W moim wpisie chciałbym trochę przybliżyć fakt iż łowienie uklei może być dużą frajdą. Wielu z nas nie łowi uklei (no może z wyjątkiem pozyskania żywca). Czasami nie zdajemy sobie, że taka mała rybka może sprawić nam dużo radości. Wielu ,, batmanów "" wie , że ukleja jest rybą godną podziwu i ma prawo także być poważana przez wędkarzy. Wielu z nas szczególnie młodzi wędkarze mają wielkie ambicje. Lecz niestety wędkarstwo to nie tylko stanie nad wodą i wyciąganie złowionych ryb.

Niestety czasami po całym dniu wędkowania możemy wrócić o kiju. Na szczęście ukleja może być naszym ratunkiem. Gdy słabo nam idzie wędkowanie mające na celu duże ryby powinniśmy spróbować połowić uklei. Wystarczy krótka wędka, cieniutka żyłka, mały spławik i chleb ( lub biały robak ) na haczyku abyśmy mogli bawić się w uklejowe ,, eldorado"".Rybki będą brać jak szalone, a my przynajmniej nie wrócimy o kiju i dobrych chęciach.

 


4.5
Oceń
(21 głosów)

 

Ukleja - dobry żywiec, ryba nie łowiona - opinie i komentarze

monderomondero
0
szczerze mówiąc to troche żal mi ciebie :) (2009-10-20 19:06)
kowal42kowal42
0
nie przejmuj się wypowiedzią mojego poprzednika, zupełnie nie ma raci w swojej wypowiedzi, ja wędkuje od ponad trzydziestu lat a jednak w chwilach spokoju nad wodą lubię połowić sobię uklejek. pyszne przysmażone na chrupiąco.Pozdrawiam.
(2010-01-17 13:14)
wedkarz2212wedkarz2212
0
To prawda wystarczy je wypatroszyć, wrzucić na patelnie i ... SMACZNEGO!!! (2013-02-14 19:20)

skomentuj ten artykuł