Uniwersalna ostrzałka

/ 3 komentarzy

Łowiąc w lecie karpie na Potuliku, jak mi się wydawało, miałem ogromnego pecha. Kolejne karpiowe branie i ryba nie była zacięta. Udzielano mi przeróżnych porad. Gotów byłem wszystko zmieniać. Wtedy jeden z kolegów podał mi ostrzałkę diamentową, która kształtem przypominała długopis. Okazało się, że ostrze nowo zakupionego, jak i większość przyponów karpiowych w moim piórniku ślizgała się po paznokciu.
W jednym sklepie wędkarskim trafiłem na podobną ostrzałkę, ale cena nie była zachęcająca. Dzisiaj w Lidl Polska kupiłem ostrzałkę diamentową za 7, 99 zł. Polecam.
Ostrzałka posiada odpowiednio ukształtowany rowek do ostrzenia haczyków wędkarskich. Jest uniwersalna. Ponadto nienapylona część hartowanego stalowego pręta, sprawdzać się będzie doskonale, w przygotowaniu świdra do wiercenia przerębli. Nie namawiam by tą ostrzałką ostrzyć noże świdra, ale do lekkiego potarcia gładką hartowaną stroną, powierzchni przyłożenia i natarcia samego ostrza, by uaktywnić jego żądło, zachować należy przy tym maksymalną ostrożność.
Pozdrawiam.

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Uniwersalna ostrzałka - opinie i komentarze

alberttalbertt
0
tez kupiłem i sie sprawdza za ta kase (2013-01-23 16:49)
ania924ania924
0
witam to jest właśnie to czego nie powinno brakować na łowisku!!!! polecam bo sam jej używam pozdrawiam i połamania, (2013-01-25 14:52)
ania924ania924
0
witam to jest właśnie to czego nie powinno brakować na łowisku!!!! polecam bo sam jej używam pozdrawiam i połamania, (2013-01-25 14:53)

skomentuj ten artykuł