Uniwersalne podpórki wędkarskie

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


Uniwersalne podpórki wędkarskie
Nikogo z wędkarzy nie trzeba chyba przekonywać  do dotego, jak ważne jest  przemyślane do danej metody i odpowiednie urządzenie stanowiska wędkarskiego. Ostatnimi czasy, dzięki rosnącemu zainteresowaniu wędkowaniem feederami, poprzez zastosowanie „Metody”, postanowiłem zrobić mały przegląd wędkarskich akcesoriów pod kątem przygotowania stosownych podpórek.
Mając na uwadze potrzebę zapewnienia dobrej stabilności wędzisk, zwłaszcza w momencie brania, a także odpowiedniego komfortu dla wędzisk, postanowiłem wykorzystać sprawdzone w innych metodach akcesoria.
Do zestawu podpórek wybrałem solidne aluminiowe, teleskopowe sztyce MAD (Bankstick with srew tip). Oprócz jakości wykonania niewątpliwą ich zaletą jest to, że w dolniku posiadają zakończenie w kształcie śruby o dużym skoku. Takie zakończenie umożliwia pewne umocowanie podpórki w praktycznie każdym gruncie. Co najciekawsze, to dzięki temu zakończeniu można ją także umocować, w najmniejszej szczelinie wędkarskiego pomostu, nie czyniąc przy tym szkód.
Długo zastanawiałem się nad wyborem nasadek (podpórek), gdyż ich mnogość w sklepach jest przeogromna. W końcu podczas przeglądu akcesoriów natrafiłem na zakupione kiedyś grzebieniowe podpórki do topów tyczek, firmy Jaxon (model PP-DO6A i PP-DO6B). Chociaż na tyczkę nie łowiłem, to wykorzystywałem je jako podpórki do zapasowych batów podczas zawodów wędkarskich. Niewątpliwą ich zaletą jest wykończenie gąbką tłumiącą uderzenia blanku, a zarazem uniemożliwiającą przesuwanie się wędziska podczas brań.
Tym sposobem bez ponoszenia dodatkowych kosztów skomponowałem estetyczny, solidny i uniwersalny zestaw podpórek, które z powodzeniem wykorzystuję w różnych sytuacjach, od feedera poczynając na spławikówce kończąc.
 

 


4
Oceń
(14 głosów)

 

Uniwersalne podpórki wędkarskie - opinie i komentarze

SlawekNiktSlawekNikt
+2
Podczas łowienia tzw. stacjonarnego praktycznie nikt nie wyrusza na wyprawę bez podpórek. Rzecz banalna, często naprędce zrobiona z kawałka gałęzi, ale niesamowicie przydatna. Ja osobiście preferuję pojedyńcze. (2018-03-22 11:49)

skomentuj ten artykuł