Upominki od Koła 109 Kutno

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Prezes Koła i członek zarządu ds. współpracy z gminą Kutną wspólnie z Wójt gminy Kutno panią Justyną Jasińską odwiedzili szkoły podstawowe we Wroczynach i Gołębiewku w celu przekazaniu skromnych wyróżnień dla młodych artystów plastyków, którzy brali udział w nierostrzygniętym konkursie pt. : CZYSTYM WODOM CZEŚĆ. Jest to tradycyjny konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu naszego działania oraz placówek szkolno - wychowawczych. W czasach przed pandemią wpływało corocznie ponad 500 prac, a finał był dużym wydarzeniem lokalnym gdzie włodarze miast i gmin dla swych wychowanków wręczali cenne nagrody. W roku 2020 wpłynęło ok. 100 prac lecz z przyczyn epidemiologicznych komisja konkursowa nie została powołana i nie nastąpiło rozstrzygnięcie. Ostatecznie poprosiliśmy wielokrotną zwyciężczynię tych konkursów - Martynkę Cieślak aby wybrała jej zdaniem najlepsze cztery prace. Zadanie było trudne bo poziom prac jak zwykle był bardzo wysoki. Działała bez żadnej presji i nie podważono jej wyboru. Wybrano prace (bez żadnej ich kolejności) : Filip Borkowski, Wojciech Jagodziński, Maria Kucharska i Lena Sawicka. Prace ozdabiają kalendarz Koła wydany na rok 2022.
Nagrody zostały wręczone w obecności koleżanek i kolegów z klasy z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Koło ufundowało atlasy przyrodnicze, czapeczki, słodycze oraz było wiele innych gadżetów m.in. od firmy "FLORIAN -Centrum" Kutno. Pani Wójt również wręczyła okolicznościowe upominki. Zarówno wyróżniowym jak i szkołom przekazaliśmy nasze kalendarze.
W trakcie spotkania poinformowaliśmy, że w współdziałaniu z samorządem gminnym proponujemy zorganizowanie szkolenia i przeprowadzenie egzaminów na kartę wędkarską. Z dyrektorami szkół rozmawialiśmy o bezpiecznym przeprowadzenie tej akcji.

 


4
Oceń
(5 głosów)

 

Upominki od Koła 109 Kutno - opinie i komentarze

amur tvamur tv
0
Sporo tych prac powstało i tu się należa brawa dla wszystkich mlodych za zaangażowanie i gratulacje dla zwycięzców (2022-01-22 12:33)

skomentuj ten artykuł