Ustawa swoje a minister śpi.

/ 4 komentarzy

W dniu dzisiejszym na stronie Okręgu Piotrkowskiego PZW ukazała się informacja o braku możliwości używania podrywki przez wędkarzy.
Informacja ta ma na celu uniknięcia niepotrzebnych nieprzyjemności podczas ewentualnej kontroli organów do tego powołanych.
Ustawa o rybactwie śródlądowym co prawda zezwala na używanie podrywki ale jeśli prześledzimy wspomnianą ustawę oraz aktualny RAPRyb zauważymy, że nie określono w tych dokumentach wymiarów podrywki.
Miał to zrobić w drodze rozporządzenia Pan Minister Rolnictwa ale chyba zapomniał hehehe albo nie ma biedny czasu bo do chwili obecnej takowe rozporządzenie się nie ukazało.
Pozdrawiamy Pana Ministra.
Więcej informacji na stronie:
http://www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/47563/60/informacja_w_sprawie_mozliwosci_stosowania_podrywki_do_polowu_ry

 


4.7
Oceń
(17 głosów)

 

Ustawa swoje a minister śpi. - opinie i komentarze

kch65kch65
0
w ustawie również zamieszana jest kwestia karania sprawców wykroczeń z tej ustawy mandatami karnymi. Skądinąd wiem że PSR nakłada mandaty (stanowisko Ministerstwa Rolnictwa) a policja nie nakłada (stanowisko KG Policji). I kto ma rację?
(2011-06-07 22:19)
popiol21popiol21
0
Bo PSR to jeszcze więksi idioci niż policja! To policja jest organem władzy a PSR to w tych sprawach taka straż miejska.
(2011-06-08 19:36)
SlyderSlyder
0
Tak czy owak, wszyscy powinni to robić. Zarowno PSR, SSR, Policja i Straż Graniczna jak to jest nad Parsętą czy Iną. Szkoda tylko, że z Naszych składek na ochronę wód nikt sobie zbytnio do serca tego nie bierze. Każdy odgania od siebie powinności. Ot tyle. (2011-06-26 15:20)
kwasikkwasik
0

skomentuj ten artykuł