UWAGA !!! Zmiany w Okręgu PZW Sieradz - rejestr połowów, wymiar i limit dobowy leszcza oraz okresowy

/ 1 komentarzy

Zarząd Okręgu PZW Sieradz informuje:

 

- Zgodnie z Uchwałą XXX Krajowego Zjazdu PZW wprowadza na terenie okręgu PZW Sieradz - Rejestr Połowu Ryb.

 

Rejestr stanowić będzie integralną część Zezwolenia na wędkowanie i prowadzenie go będzie obowiązkiem każdego wędkarza posiadającego Zezwolenie na wędkowanie. Podjęta w tej sprawie uchwała 54/12/13 wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014r.

 

- Wprowadza wymiar ochronny i limit połowu leszcza w wodach Okręgu PZW Sieradz.

 

Wymiar leszcza ustala sie na 25 cm a dobowy limit połowu do 5 szt. Wprowadzone ograniczenia podyktowane są drastycznym spadkiem populacji leszcza w wodach Okręgu PZW Sieradz wywołanym brakiem wymiaru ochronnego i limitu ilościowego a także wytycznymi w operatach rybackich, które nie daje Okręgowi możliwości zarybiania leszczem. Podjęta w tej sprawie uchwała 52/12/13 wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014r.

 

- Wprowadza się okresowy zakaz połowu na zb. Próba.

 

Całkowity zakaz połowu na zb. Próba corocznie będzie obowiązywał od 15 do 30 września. W okresie tym prowadzone będą na zbiorniku zarybienia a zakaz stanowił będzie kwarantannę dla wpuszczonych ryb mająca na celu ograniczenie nadmiernego odłowu przez wędkarzy bezpośrednio po zarybieniu. Podjęta w tej sprawie uchwała 53/12/13 wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014r.                                                                                                                                                                                                                                                

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

UWAGA !!! Zmiany w Okręgu PZW Sieradz - rejestr połowów, wymiar i limit dobowy leszcza oraz okresowy - opinie i komentarze

andmax2andmax2
0
I znów debilizm jak ktoś chce pojechać na ryby to mnóstwo papierów. LUDZIEja chcę po prostu odpocząć na łonie natury. A na kłusowników to i tak nie podziała  (2014-01-26 08:15)

skomentuj ten artykuł