V Mistrzostwa Koszalina w wędkarstwie podlodowym

/ 86 zdjęćV Mistrzostwa Koszalina w Wędkarstwie Podlodowym

Nagła i mroźna zima, która przyszła bardzo wcześnie, bo już w połowie grudnia, powoli odchodzi nasyłając na koszalińskie wybrzeże pogodę deszczową, wilgotną i bardzo niekorzystną dla naszego samopoczucia. Wg prognoz długoterminowych , do końca stycznia prawdziwej zimy spodziewać się nie należy. Sezon wędkarski rozpoczął się dokładnie pierwszego dnia Nowego Roku. Corocznie początek miesiąca to czas należący do trociarzy spinningowców.

W każdą sobotę i niedzielę przez liczne koła wędkarskie organizowanych jest wiele imprez. Jednak tegoroczne rozpoczęcie sezonu zdeterminowane zostało bardzo trudnymi warunkami. W pierwszych dniach stycznia rzeki były częściowo skute lodem, nurtem płynęła kra a brzegi ze względu na oblodzenie stały się bardzo niebezpieczne. Taka sytuacja przekładała się na wyniki zawodów. Na trociowych mistrzostwach okręgu przy prawie 100 osobowej frekwencji złowiono mizerne 3 trocie. Natomiast na prestiżowych zawodach „Troć Iny” , ponad 180 zawodników, stojąc na łąkach, niekiedy po kolana w wodzie, zdołało złowić 1 ( słownie – jedną) troć.

Szczęśliwym zwycięzcą został Marcin Tyburski z koszalińskiego klubu wędkarskiego „Jurmen”. Gratulacje. Za to podlodowcy nie narzekali, mieli wspaniały sezon. Rozpoczęli dobrymi wynikami tuż przed świętami by 16 stycznia, na zalewie rosnowskim w rejonie tzw. „Budek”, rozegrać V Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Wędkarstwie Podlodowym. Organizatorem było koło „Przylesie” oraz klub „Jurmen”. Do walki o prestiżowe koszalińskie tytuły stanęło 40 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostwo Koszalina zdobyła drużyna koszalińskich „Hydraulików” wyprzedzając ekipy „Esoxa” Czaplinek, „Przylesia”, koła PZW w Czaplinku, „Jesiotra” Szczecinek i drużynę z Bornego Sulinowa. Siódme miejsce zajęła drużyna koła „Sum” z Szamotuł.
Bezapelacyjnym indywidualnym zwycięzcą w kategorii seniorów został Kamil Dzikiewicz łowiąc 4.9 kg ryb, przed Tomaszem Marciniakiem - obaj z klubu „Catfish” Koszalin. Dalsze miejsca zajęli wędkarze z Czaplinka – Mieczysław Sobczak, Maciej Bernat i Leszek Skocz. Szóste miejsce przypadło Józefowi Padewskiemu z „Jesiotra”.

W kategorii juniorów zwyciężył Wojtek Jankowski przed Michałem Grzybem a podlodową mistrzynią Koszalina została Paulina Gregorek (wszyscy „Przylesie). Łowca okazów został Józef Padewski łowiąc pięknego okonia o wadze 1.1 kg. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Michał Grzyb, kategori\ę senioralną wygrał Zygmunt Bagiński a globtroterem został Łukasz Michalak spod Szamotuł ( przebył najdłuższą trasę).

Tegoroczne mistrzostwa lekko nam się umiędzynarodowiły poprzez udział Aleksandra Łukaszewicza, jeszcze niedawnego obywatela Kazachstanu. Uzyskał polskie obywatelstwo, mieszka i pracuje w Koszalinie. Od organizatorów otrzymał statuetkę złotej rybki by na naszej pięknej koszalińskiej ziemi szczęście zawsze mu dopisywało. Były to jednocześnie mistrzostwa koła „Przylesie”, które wygrał Grzegorz Jankowski przed swoim tatą Krzysztofem oraz Leszkiem Wojciechowskim, Jerzym Ziemińskim i Edwardem Jarotkiem.

Organizatorzy dziękują za sponsoring i przygotowanie wspaniałej domowej grochówki z potężną wkładką pani Marioli Jankowskiej właścicielce sklepu „Bucik” w Koszalinie.
Pozdrawiam:sędzia główny -Jerzy Makara


 


2.4
Oceń
(22 głosów)

 

V Mistrzostwa Koszalina w wędkarstwie podlodowym - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł