V-ty Memoriał im. JANA TARTANUSA

/ 3 zdjęć


W dniu 27.08.2017 Koło nr 45 Kolejarz Stargard zorganizował V-tą edycję towarzyskich otwartych zawodów wędkarskich Memoriału im. JANA TARTANUSA zasłużonego społecznika i działacza na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego m.in. założyciela Społecznej Straży Rybackiej w naszym regionie, członka zarządu Okręgu Szczecińskiego PZW, wieloletniego Prezesa Koła nr 45 KOLEJARZ w Stargardzie. Z tej okazji na zawody zaproszono rodzinę ś.p. Jana, którą reprezentował syn Janusz, również zakręcony na rzecz wędkarstwa człowiek, który wielokrotnie dał się poznać, jako przyjaciel naszego Koła współuczestnicząc w organizacji wielu imprez o charakterze wędkarskim na rzecz nie tylko lokalnej społeczności. Pamiątkowy puchar na ręce JANUSZA TARTANUSA przekazał w imieniu członków naszego Koła Prezes kolega Zbigniew Kowalczyk przy aplauzie organizatorów i uczestników imprezy. Zawody odbyły się na jeziorze Białym w Kiczarowie a do rywalizacji stanęło 20 dwuosobowych drużyn w kategorii OPEN. Zawody odbywały się w nowej ciekawej formule Drużynowego Maratonu Wędkarskiego, w którym łowiący zmieniali się na stanowisku co godzinę. Pogoda mimo zapowiedzi burzowych była wyrozumiała dla wędkujących i pozwoliła delektować się łowieniem bez konieczności myślenia o warunkach atmosferycznych. Rywalizacja była zacięta zarówno z rybami a także między zawodnikami. Niestety nie każdy może być na najwyższym stopniu podium, bo wygrani byli wszyscy uczestnicy spędzając poza domem czas w tak miłym, zgranym i bądź, co bądź doborowym towarzystwie mogąc poświęcić się swojej pasji, jaką jest wędkarstwo. W sumie w czasie tych krótkich zawodów z wody bez jakichś większych okazów wyjęto do zważenia ponad 51 kg ryby, która w 100% wróciła do wody w całkiem niezłej kondycji. Zawody upłynęły w iście sielankowej atmosferze, o co zadbali organizatorzy, zapewniając muzykę i poczęstunek. Zawodnicy mogli w czasie trwania zawodów korzystać z naszego bufetu gdzie przed zawodami było małe, co nieco w postaci kawy, herbaty, drożdżówek, napojów, w trakcie zawodów: pajdy chleba ze smalcem, pomidorki, kiełbaska z grilla z cebulką, jak również po zawodach, gdzie przy grochówce można było powspominać, jakie to kiedyś były duże ryby oraz omówić techniki i taktyki współczesnego łowienia, ponarzekać na brak ryb w polskich wodach (temat od lat 70-tych na czasie). Po podliczeniu wyników przez komisję sędziowską Gość Honorowy zawodów Janusz Tartanus, wraz z Prezesem Koła Zbigniewem Kowalczykiem przystąpili do wręczenia pucharów i upominków dla zawodników. Za zajęcie 1-go miejsca okazałe puchary wręczył ich fundator kol. Janusz Tartanus, który przekazał kilka gorących słów gratulacji wręczając również nagrodę specjalną za największą rybę zawodów, którą ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej w Stargardzie pan Marcin Przepióra, który odwiedził zawodników na stanowiskach w trakcie trwania zawodów. 

Wyniki zawodów, w których były i niespodzianki oceńcie sami:


MIEJSCENAZWISKO I IMIĘNUMER STANOWISKAilość punktów1


SZYŁOBRYT MARCIN


166840


WĄCHALSKI MARCIN


2


DĘBSKI MIROSŁAW


125120


SZUSTAK SEBASTIAN


3


KACPRZAK MONIKA


214500


BAGIŃSKA EWA


4


MOLSKI ROBERT


84000


MARKANICZ JAGODA


5


CHAWRYŁO MICHAŁ


13720


OGORZAŁEK GABRIEL


6


KOWALCZYK ZBIGNIEW


103700


PIOTROWSKI ZDZISŁAW


7


WOŁKOWICZ STEFAN


192760


ŚWINIARSKI BOGUSŁAW


8


MARCINOWSKI KRZYSZTOF


42540


WIŚNIEWSKI DANIEL


9


WALCZAK JAROSŁAW


52420


BAGIŃSKI ALEKSANDER


9


SIEDLECKI ADAM


132420


SIEDLECKI MARCIN

11


KACZMAREK ANDRZEJ


32380


SŁOWIK ANDRZEJ


12


MOTYLIŃSKI PRZEMYSŁAW


172220


DE BOBER-PAWULSKI RADOSŁAW


13


PRZYBYŁOWSKI DARIUSZ


202100


WICHURSKI LECH


14


ANTOŃ ZBIGNIEW


181900


SKALSKI TADEUSZ


15


LEWANDOWSKI WOJCIECH


61740


TERLECKI GRZEGORZ


16


GĄSOWSKI ROMAN


141720


MICHALSKI ZADZISŁAW


17


JABŁOŃSKI BOGUSŁAW


11680


KROTOCHWIL RYSZARD


18


POSYNIAK WOJCIECH


9500


GRZESIAK JACEK


20


KAWSZYN STANISŁAW


150


KRAJEWSKI KAZIMIERZ


20


KASICIKI MARCIN


70


NADOLSKI   PAWEŁ


 Szczególne podziękowania za organizację i zabezpieczenie logistyczne imprezy należą się: Jerzemu Juchniewiczowi wraz z bratem, Mirosławowi Wątrobie, Zbigniewowi Antoniowi oraz Elżbiecie Kawce, państwu Bagińskim, Danielowi Wiśniewskiemu i Krzysztofowi Marcinowskiemu – szanowni państwo szacunek za poświęcony czas i zaangażowanie.

 Do obejrzenia zdjęć z zawodów zapraszam do galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl  oraz bezpośrednio pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/0B31YJIg23dzqSFQ1RTJCWGF1Qm8?usp=sharing


 

 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

V-ty Memoriał im. JANA TARTANUSA - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł