Versus – pudełka wędkarskie od Dragona

/ 10 zdjęć


Znam wędkarskie rzemiosło, więc mogę powiedzieć, że pudełko pudełku nierówne. Bywało nie raz i nie dwa, gdy spiesząc się próbowałem zmarzniętymi palcami otworzyć pudełko z przynętami, a tu złośliwy zatrzask trzymał jak zaspawany i najlepsza przynęta wciąż była w środku, a ryby brały jak szalone!

Pudło ma kilka znaczeń w wędkarstwie, a Versus potrafił pudłom nadać jeden jedyny wymiar: znakomite. Łatwo sami możecie się o tym przekonać. 

W całym asortymencie Meiho i Versus oferowanym przez Dragona mamy do wyboru wszystko, czego potrzebujemy; są dobrze zaprojektowane i równie dobrze wykonane. Wielokrotnie już przekonałem się osobiście, że w równej mierze te najmniejsze i największe pudła służą wędkarzowi najlepiej, jak to możliwe wśród pudełek. 

Gdy po raz pierwszy przeglądałem ofertę (podczas jednej z wizyt w siedzibie Dragona), z przyjemnym zdziwieniem przyjmowałem do wiadomości, że każde pudełko, które wziąłem do ręki pasowało do kieszeni kamizelki lub mieściło się w większym pudle bądź skrzyni. Świetny pomysł na standaryzację, dzięki niej można łatwo i bardzo wydajnie komponować najróżniejsze układy pojemników mieszczących nasze skarby i cudeńka. Kompatybilność pudeł jest dopracowana w szczegółach, co wybornie ułatwia życie wędkarzowi i umożliwia komfortowe eksploatowanie, bez względu na uprawianą przez niego metodę i technikę łowienia. Chwilami byłem zaskoczony, że można w ten sposób poukładać te pudełka. A to nie koniec udogodnień, niemal każde pudełko można wewnątrz konfigurować samodzielnie wybierając układ przegródek. Próbowaliście kiedyś w swojej największej skrzyni duże półki zastąpić pudełkami? No właśnie… A u Versusa tak można, łatwo i szybko. Wszystko kompatybilnie, żadnej prowizorki, pełne spasowanie i zero luzów.

Aby na każdej wyprawie chętnie użytkować pudełka i skrzynie, te produkty muszą być nie tylko dobrze i funkcjonalne (po wędkarsku) zaprojektowane, także muszą być wzorcowo wykonane. Versus i Meiho dokładnie takie są, więc np. można je otworzyć i zamknąć jedną ręką – to wygodne i niesamowicie praktyczne, prawda? Albo wprowadzenie pod pokrywki uszczelek, dzięki którym pudełka mogą się skąpać kilka razy i ich zawartość nie zamoknie, nie ulegnie zniszczeniu. To ważne, bo dzisiejsi wędkarze nad wodę zabierają niemało sprzętu elektronicznego, dużego i zminiaturyzowanego, również noszą pakiet dokumentów i nafaszerowany elektroniką pilot do samochodu; wiele samochodów nie można uruchomić, gdy pilot jest zalany, więc warto go chronić. Pudełka z uszczelką służą do ochrony cennych rzeczy. Ale nie tylko, można w nich przechowywać wyjątkowo higroskopijne lub takie, jak przynęty wymagające ochrony przed utratą wilgoci. Na koniec chcę podkreślić, że pudełka wykonane są materiału dość trwałego, w znacznym stopniu odpornego na urazy mechaniczne. Nasze pieniądze wydane na zakup tych pudełek będą długo nam służyć na łowiskach.

Grzegorz Siciński
Team Dragon Polska, przewodnik wędkarski

 


4.1
Oceń
(23 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Dokumenty (2)