Zaloguj się do konta

VI Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie 01.04.12

Bezpieczny wypoczynek - Przeciwdziałanie kłusownictwu

W zimowej scenerii, przy padającym śniegu i silnym wietrze w niedzielę 1 kwietnia 2012 r. wędkarze z powiatu jędrzejowskiego rywalizowali w V edycji zawodów spławikowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie zorganizowanych przez Koło PZW Lin w Jędrzejowie na zbiornikach w Chorzewie.
To nie żart na „prima aprilis”. Niedzielny, zaśnieżony poranek przywitał liczną grupę wędkarzy, którzy bez wahania zebrali się przy zbiornikach wodnych z chęcią rywalizacji w organizowanych zawodach. Zebrani zawodnicy ubrani w kombinezony szczelnie zaciągnięte po uszy, wyglądali raczej jak przed zawodami podlodowymi, niż przed kwietniowym łowieniem spławikowym.
W zawodach uczestniczyło 13 drużyn w czteroosobowych składach - 1 junior i 3 seniorów, łącznie udział wzięło 52 osoby. Były to reprezentacje Kół PZW z Sędziszowa, Małogoszcza, Sobkowa i Jędrzejowa, Klubu Wędkarskiego z Jędrzejowa, Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Państwowej Straży Pożarnej, Poczty Polskiej, NSZZ Solidarność z Jędrzejowa, Lokalna Grupa Rybacka „Jędrzejowska Ryba”, sklep „u Zdzicha”, „Okna i Drzwi Janusz Orzechowski” oraz sklepu „Bandit Carp”.
Ze względu na ekstremalne warunki zawody opóźniono o jedną godzinę i rozegrano w jednej, 3 godzinnej turze w 4 sektorach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny – Klamka Józef oraz Piasecki Zenon, Klamka Paweł, Pilawski Sylwester, Kucybała Adam, Klamka Ernest, Żal Jerzy, Bień Piotr.
W tak złych warunkach ryba nie chciała dobrze współpracować, brania były słabe i anemiczne, co przełożyło się na mierne wyniki jakie uzyskali zawodnicy w znacznej większości. Dominowała głównie drobna płotka, ale na pojedynczych stanowiskach trafiały się karasie i leszcze. Po zakończeniu zawodów Komisja sędziowska przystąpiła do podliczenia wyników połowów i ogłoszenia wyników rywalizacji.
W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna „Okna i Drzwi – Janusz Orzechowski” w składzie: Orzechowski Janusz, Michalski Artur, Wójcicki Rafał, Cichoń Adrian. II miejsce zajęła drużyna Koła PZW Lin Jędrzejów w składzie: Majcher Krzysztof, Robert Rokicki, Żal Piotr i Mateusz Bodurka. III miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie w składzie : Łukasz Rutowicz, Mirosław Czajor, Aleksander Wiech i Adrian Czajor.
Zwycięskim drużynom puchary i piękne nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Jędrzejowie – podinsp. Sławomir Sędybył. Pozostałe drużyny zostały wyróżnione dyplomami oraz upominkami. Wyróżniono również zwycięzców poszczególnych sektorów wręczając im pamiątkowe statuetki, którymi okazali się: w sektorze A – Marian Ślusarczyk, sektor B – Konrad Kudzia, sektor C – Łukasz Rutowicz i sektor C – Mirosław Czajor.
Zawodnicy spędzili miło czas przy rozgrzanym sytym grilu, wymieniając się wrażeniami z przebiegu zawodów. Jak można było usłyszeć od uczestników - zawody bardzo się podobały i wszyscy oczekują na kolejną edycję.
Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania dla sponsorów imprezy, którzy przyczynili się do ich organizacji.
Szczególne podziękowania składamy Lokalnej Grupie Rybackiej „Jędrzejowska Ryba” za ufundowanie pokaźnych nagród rzeczowych.
Podziękowania składamy sponsorom: Wir Jędrzejów, Piekarni Paweł Świerkowski, Skalar Opatkowice Mark Peter, Sklep Bandit Carp – Rafał Matuszewski oraz Ogniochronix s.c. Kielce.

Opinie (1)

hbll

Dlaczego jest aż tak niski poziom wody na zbiornikach w Chorzewie? Do optymalnego poziomu wody jaki był jesienią brakuje co najmniej 80-100cm. [2012-04-21 01:01]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej