VII Puchar Wójta Skałeckiego- Jeziorko 29.06.14

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć O godzinie 6,00 spotkaliśmy się na parkingu akwenu Jeziórko w Lubiewie - by rozegrać  VII zawody o Puchar Wójta gminy Lubiewo ,, Michała Skałeckiego". U organizatorów zameldowały się drużyny z naszego powiatu : Lubiewo jako gospodarz, oraz drużyny z : Cekcyna, Gostycyna, Śliwic i Tucholi. W zawodach tego typu uczestniczą zawsze przedstawiciele poszczególnych zarządów kół PZW naszego powiatu. Tak było i tym razem - sama czołówka powiatowych zawodników. A więc 20 wytrawnych zawodników - jedna pani. Po zapisach, losowani kopert dla poszczególnych drużyn - losowaniu wewnętrznego (kół) odprawa przeprowadzona przez prezesa koła ; Tadeusza Muntowskiego ( łowimy wszystko i po zawodach to wszystko wraca do wody !!!!!!) Udajemy się na wylosowane stanowiska. Godzina 6,45 sygnał do nęcenia  i o 7,00 rozpoczynamy łowienie.  Akwen ten ze względu na bardzo małą głębokość jest bardzo zarośnięty rogatką - dywany nie do przebycia !!!. Pośród tej  roślinności bardzo trudno znaleźć miejsce do łowienia. Trzeba bardzo starannie obserwować dno - by znalęźć miejsce do łowienia. Kiedyś akwen ten obfitował w dorodne karasie !! Niestety czas ten dawno minął i dziś dominującą rybą łowioną wędką jest ,,Lin" . Niestety nie są to żadne okazy , ale ze względu na hasło ,,wszystkie złowione ryby po zawodach wracają do wody - łowiony jest właśnie ten gatunek. Tylko wielka szkoda , że dziś tak jak kiedyś łowiono nie zliczone ilości karasia łowi się tego nie wymiarowego lina - tłumacząc swe postępowanie- ja do swego błotka.!! Takie postępowanie bardzo mnie bulwersuje. Jak tego uniknąć. Miejscowi wędkarze nie mogą poradzić sobie z tym procederem.. Prawdopodobnie w najbliższym czasie doczekamy się , że i ta ryba przestanie istnieć w tym akwenie. Ale wróćmy do finału naszych zawodów. Drużynowo najlepsi okazali się wędkarze Lubiewa , na drugim miejscu ekipa z Cekcyna i trzecie miejsce ekipa Tucholi. Indywidualnie najlepszym okazał się : Tadeusz Muntowski z Lubiewa. Na drugim miejscu Jan Glazik z Cekcyna i trzeci Felek Łyczywek z Lubiewa.

Następne zawody to : Puchar Borów Tucholskich 13.07. o godz 5,30 jezioro Głęboczek w Tucholi.

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

VII Puchar Wójta Skałeckiego- Jeziorko 29.06.14 - opinie i komentarze

janglazik1947janglazik1947
0
Po cholernych nerwach i poprawkach ,,jest to" co powiedzmy napisałem za I razem. Co zrobić by takie buble się nie powtarzały ????????????????????? Co na to redakcja ???????????????????????????????? Czy ma jakąś radę - sposób ?? Jak pisać by to co piszemy było na naszej stronie, a nie jakieś głupstwa. Do - powiedzmy - marca 2014r. co pisałem to było -teraz to jakieś ,,sajens fikszen" hohlików ???? (2014-06-30 15:37)
halski021halski021
0
Portal wedkuje ma prawdopodobnie złośliwego wirusa i nie chce się do tego przyznać . Nie ty jeden masz taki problem . Widzę ,że bez sponsorów nie da rady cały czas wygrywać . Przynajmniej inni widzą , że można z wami wygrać . (2014-07-01 16:39)

skomentuj ten artykuł