Zaloguj się do konta

VIII edycja zawodów spławikowych

VIII edycja zawodów spławikowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie.

Poranek przywitał uczestników rześkim wiosennym powietrzem, wiał lekki wschodni wiatr, ale w miarę upływu czasu zmienił kierunek na zachodni, robiło się coraz zimniej. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn w czteroosobowych składach, łącznie udział wzięło 32 zawodników. Były to reprezentacje Kół PZW z PKP Sędziszów, Nida, Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, NSZZ Solidarność z Jędrzejowa, sklep „u Zdzicha” + Wrześniewski, „Okna i Drzwi” – Janusz Orzechowski, „Neptun” – Końskie oraz Koło „Lin” Jędrzejów.

Zawody rozegrano w jednej, 4 godzinnej turze w 4 sektorach. Nad prawidłowym
przebiegiem zawodów czuwała Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny –
Piasecki Zenon, sędzia sekretarz Kucybała Adam oraz Żal Bogusław.

Po zgłoszeniu drużyn nastąpiło losowanie sektorów i stanowisk wędkarskich a
następnie sędziowie dali sygnał do rozpoczęcia zawodów. Zawodnicy rywalizowali
zaciekle od pierwszych minut zawodów. Łowiono głównie płocie, karasie, leszcze, ale trafiały się też okonie i jazgarze.

Po czterech godzinach zakończono wędkarski maraton i sędziowie dokonali ważenia ryb zawodników w poszczególnych sektorach. Uczestników zaproszono na posiłek w postaci gorącej zupy oraz kiełbasy a w tym czasie sędziowie podliczali wyniki zawodów.
Następnie Komisja Sędziowska ogłosiła wyniki zawodów. W sektorze A zwyciężył
Mistachowicz Grzegorz (Nida), w sektorze B zwyciężył Cichoń Adrian (Nida), w sektorze C zwyciężył Mokwiński Andrzej (Neptun), w sektorze D zwyciężył Kos Krzysztof (Neptun). W klasyfikacji drużynowej zawody wygrała ekipa „Neptun” Końskie w składzie Malasiński Michał, Lorek Paweł, Mokwiński Andrzej, Kos Krzysztof, zdobywając nagrodę główną puchar przechodni KPP. Na II miejscu finiszowała drużyna Nida w składzie: Mistachowicz Grzegorz, Jaworski Tomasz, Cichoń Jerzy, Cichoń Adrian. Trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w składzie: Rutowicz Łukasz, Czajor Mirosław, Skiba Sławomir, Czajor Adrian. Zwycięzcom zawodów gratulujemy. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Mistachowicz Grzegorz, II Kos Krzysztof, III Malasiński Michał, IV Rutowicz Łukasz, V Czajor Mirosław, VI ex aequo Toczyłowski Krystyn, Cichoń Adrian.
Statuetki dla zwycięzców w sektorach ufundował Rafał Matuszewski – „Bandit Carp” z Jędrzejowa.
Zaplecze techniczne zapewnił gospodarz imprezy Koło „Lin” Jędrzejów. Sponsorom serdecznie dziękujemy. Wręczenia pucharów, statuetek oraz dyplomów w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie dokonała podinspektor Marzena Piórkowska oraz, podinspektor Waldemar Strzelecki, która pogratulowała zwycięskim drużynom. Połamania kija i do zobaczenia za rok.

Opinie (1)

dendrobena

Gratuluję wspaniałej imprezy.To się nazywa integracja.Pozdrawiam. [2014-04-08 11:19]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.