Zaloguj się do konta

VIII Wędkarska Karczma Piwna - relacja

Kilku właścicieli firm z terenu Płocka i Kutna (uczestników ubiegłorocznej Karczmy Piwnej) złożyło propozycję wspólnej organizacji „VIII Wędkarskiej Karczmy Piwnej” . Zaproponowali aby nasze Koło było koordynatorem przygotowania tego spotkania i zobowiązali się przekazać niezbędną pomoc w postaci np. zakupu kufli, koszulek, czapeczek itp. oraz partycypacji w kosztach posiłku jak i wspaniałego chmielowego płynu . Kilku z nich to członkowie naszego Koła. Zaprosiliśmy odlewników, samorządowców, ludzi biznesu oraz wspólnych przyjaciół.
Koło było odpowiedzialne za sprawy organizacyjne oraz pozyskanie dalszych osób i firm wspomagających i delegowało do tych prac kol. Zbigniewa Gralewskiego i kol. Zygmunta Sienkiewicza. Ustalono wspólnie wstępny harmonogram spotkania oraz propozycję wydania odpowiednich gadżetów (szklanica, koszulka, skarpetki i czapeczka z logo organizatorów, baner i śpiewnik z logo organizatorów i wspomagających). Sporządzono wstępną listę osób i firm do zaproszenia.
Po wielu miesiącach prac w dniu 19.11.br. w salach hotelu „AWIS” o godz.17.45 Kapelan Koła Ksiądz Prałat Jan Dobrodziej poprowadził krótką modlitwę w intencji spotkania i jego uczestników.

„VIII Wędkarska Karczma Piwna” przebiegała pod czujnym okiem „WYSOKIEGO I W SPRAWACH PIWNYCH NIGDY NIE OMYLNEGO PREZYDIUM” oraz wodzirejów ław.
W Karczmie wzięło udział ok. 100 osób , którzy przednio się bawili śpiewając biesiadne piosenki przy dźwiękach wspaniale grającego zespołu muzycznego. Ławy przez cały czas trwania „Karczmy” prześcigały się w wyborze piosenek biesiadnych ze śpiewnika i głośno je wykonywały przy akompaniamencie muzyków.
Zorganizowano 5 konkursów :
rywalizacja śpiewacza ław – sponsorowali : Hotel „AWIS” Kutno, „MIKA” Kutno
picie piwa na czas – sponsorowali : „KORCHEMIA” Płock i „FERRO TERM” Łódź
konkurs krzeseł dla dobroczyńców Karczmy Piwnej – sponsorowało Koło PZW „METALURG” Kutno i Koło PZŁ „ŁOŚ” Kutno
najbardziej zabawny konkurs tańca (byli sami panowie na sali) – sponsorowali : „TRANSMICHOR” Kutno , „GMT Niemcy” i „VESTER” Kutno
konkurs picia soku cytrynowego przez słomkę dla wędkarzy – sponsorowali : „ MANAGER” Kutno , „BIEG” Kutno i drukarnia „ESKA” Kutno .
Symbolicznie wsparło nas Starostwo Powiatowe w Kutnie i Urząd Miasta w Kutnie przekazując materiały promujące te instytucje .Patronat medialny – e-Kutno.
Miłym akcentem było wręczenie okolicznościowego pucharu z łacińską sentencją "ECCE HOMO - Caritate et Justicja" od wędkarzy z Koła „METALURG” panu Andrzejowi Cichowskiemu współwłaścicielowi firmy „TRANSMICHOR” Kutno za wieloletnią współpracę z naszym Kołem.
Menu przedstawiało się następująco : ryba, flaki, golonka, kiełbasa i kaszanka z grilla, koreczki , pieczywo oraz słone paluszki. Wszystko znakomicie przygotowane przez hotelową restaurację „AWIS” pod czujnym „babskim” wzrokiem pani Eli Olczak.
Na rozpoczęcie przygotowano tzw. stół wiejski, na którym były produkty z następujących firm :
1.Piekarnia „Ozdowski” - Kutno
2.ZPM Koniarek – Kozia Góra
3.EXBROB – Kutno
4.Koło Łowieckie ŁOŚ” Kutno
5.Koło Wędkarskie „METALURG” – Kutno
Odpowiedni wystrój sali i stołu wiejskiego wykonał zespół uczestników karczmy z kol. Zygmuntem Sienkiewiczem na czele . Transport zapewniła firma „MIKA”.
Według zasłyszanych opinii „VIII WĘDKARSKA KARCZMA PIWNA” była imprezą udaną a wielu jej uczestników już deklaruje pomoc przy organizacji następnego spotkania.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej