Vision FlyFishing Festiwal 2014

/ 3 komentarzy / 76 zdjęć


Już trzeci raz mieliśmy przyjemność uczestniczyć w święcie wędkarstwa muchowego Vision FlyFishing Festiwal 2014. Tegoroczna edycja odbywająca się tradycyjnie w Zwierzyniu nad Sanem przyciągnęła prawie 200 osób! Trzy dni fantastycznej zabawy połączonej z wędkarstwem minęły w mgnieniu oka. Fenomenem tej imprezy jest połączenie atrakcji zapewnionych przez organizatora, z możliwością wędkowania w niezwykle rybnych wodach Sanu. Każdy zapalony wędkarz zapewne miał dylemat jak spędzić tu czas aby nic go nie ominęło. W tym roku wędkarskim gościem specjalnym był Uwe Rieder z Austrii, który zaprezentował co można zrobić z wędką muchową, oraz muchowym sznurem. Niesamowity, momentami zapierający dech w piersiach pokaz poprzedził wieczorne, muzyczne atrakcje. Na scenie było można zobaczyć, oraz posłuchać kwintetu złożonego z gwiazd: Marek Raduli – GUIT. Przemek Kuczyński-DR. Michał Kobojek-SAX. Zbigniew Jakubek – KEY. Krzysztof Ścierański BAS.

Zainteresowani dalekimi wędkarskimi wyprawami mogli obejrzeć pokaz multimedialny z wypraw w najdziksze zakątki Ziemi. Podczas tych trzech niesamowitych dni odbyły się również konkursy, prezentacje sprzętu muchowego oraz wszelkiego rodzaju warsztaty związane z wędkarstwem muchowym. Chętni mogli nawet wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez wybitnego, polskiego fishcarvera Marcela Koźlika. Warto wspomnieć również o niesamowitym pokazie mody. 


Mieszkańcy Zwierzynia pomagając od wielu lat w organizacji Festiwalu Vision i obserwując potencjał jaki niesie za sobą turystyka wędkarska wyszli z inicjatywą utworzenia Bieszczadzkiego Centrum Wędkarstwa Muchowego. Działające na miejscu Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Zwierzyń „Dolina Ciszy”  napisało program i uzyskało dofinansowanie z Funduszu Szwajcarskiego. W ramach tych działań powstał min. serwis www.zwierzyn.eu w którym wędkarze będą mogli znaleźć wszystkie ważne informacje- od telefonów do strażników po adresy i zdjęcia wszystkich zwierzyńskich kwater przyjmujących wędkarzy i których właściciele łowią „na muchę”. Jest to jednak obszerny temat i nadaje się na osobny artykuł co z pewnością niebawem nastąpi.Vision FlyFishing Festiwal jest ogromnym logistycznym przedsięwzięciem. Warto wspomnieć o wkładzie partnerów dzięki którym impreza jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Podczas tegorocznego festiwalu gospodarze zadbali w sposób wyjątkowy o wygodę uczestników podczas plenerowych pokazów. Rozłożyste parasole a pod nimi bardzo wygodne zestawy wypoczynkowe ze sztucznego ratanu (produkowane przez firmę Patio) zapewniały możliwość relaksu. Wszystkie odkupił zaraz po festiwalu jeden z uczestników zafascynowany ich jakością i ceną!

Dealer samochodów , firma Sobiesław Zasada Automotive pokazał nam trzy najnowsze modele Jeep’a: Grand Cherokee 3.0 V6 (250 KM Limited), Cherokee Trailhawk V6 3,2 L (272 KM) oraz Wrangler Unlimited 2.8 CRD (200 KM) Polar. Uczestnicy mieli możliwość ich wypróbowania na jazdach testowych po nieprzejezdnej dla „normalnego” samochodu drodze wzdłuż łowiska specjalnego.  Zapewne wśród wędkarzy muchowych szybko rozprzestrzeni się i zapanuje na dobre „moda na Jeep’a.  Dzięki krakowskiej firmie Led’s Life działającej w konsorcjum z firmą Petrosol, na wielkim telebimie mogliśmy degustować wspaniałe obrazy z dalekich wypraw wędkarskich Wojtka Krasnopolskiego, oraz grupy Bayangoł Rafała Słowikowskiego, oraz podziwiać filmy szwedzkiej telewizji Kanalgratis.se

Norweska firma Jotul przewidziała chyba, że nie wszystkim, zwłaszcza w godzinach wieczorno- nocnych może być wystarczająco ciepło i ustawiła w rzędzie sześć ogrodowych pieców wykonanych ze stali kortenowskiej. Mają prosty a zarazem piękny design, a materiał mimo że nie jest niczym zabezpieczany pozostaje niezniszczalny przez setki lat.

Transport we wszystkich festiwalowych kierunkach zapewniła lokalna firma San-Bus, która jak się okazało oferuje także regularne połączenia Zwierzynia z większością dużych polskich miast. Widać, że lubią wędkarzy bo nie byli zdziwieni faktem, gdy ktoś wsiadał do środka w woderach i z wędką w ręku.

W piątkowy wieczór odbyła się degustacja komentowana przeprowadzona przez Pawła Morozowicza z firmy Wealth Solutions. Efektem tego spotkania było to, że my wiemy teraz więcej o prawdziwej Whisky a pan Paweł zaczął łowić na muchę.

Browar Watra z Zakopanego który zaangażował się w festiwal od drugiej strony roll baru udowodnił, że w Polsce umiemy jednak ważyć piwo. I tak mogliśmy spróbować czterech podstawowych rodzajów piwa wytwarzanych przez kolegów z Podhala:  Marcowe, Helles, Miodowe i Pszeniczne. Były naturalnie nie pasteryzowane i prawdziwe na 100%.


Fantastyczni ludzie, niesamowity klimat, atrakcje i piękne otocznie przyciągają co roku coraz więcej wędkarzy, chcących wziąć udział w wędkarskim święcie. Naszą uwagę zwrócił fakt, że impreza z roku na roku przybiera coraz bardziej rodzinnego charakteru. Aby tu przybyć, nie trzeba zostawiać swoich pociech i drugiej połowy w domu. Każdy tu znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas, a być może na zawsze zaszczepi się wędkarstwem. Pozdrawiamy wszystkich z którymi spędziliśmy miło czas w Bieszczadach i już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Vision FlyFishing Festiwal.

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Vision FlyFishing Festiwal 2014 - opinie i komentarze

aldentealdente
0
Impreza naprawdę na wysokie cis! Organizacja jak dla tysięcy osób! Szkoda, że przybyło tylko 200. Ale co ja widzę!!! Jest już możliwe wklejanie zdjęć pomiędzy linijki tekstu??? (2014-11-12 12:11)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Tylko dla redakcji:) (2014-11-12 12:51)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
I to jest fajne. Kiedy może i u nas takie imprezki będą... (2014-11-12 13:55)

skomentuj ten artykuł