W krainie mętnookich- Miedzna Murowana

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


W krainie mętnookich czyli Miedzna Murowana jest jednym z najbardziej ulubionych przeze mnie zbiorników zaporowych w okręgu Łódzkim . W zbiorniku o powierzchni 185 ha a występuje większość z gatunków ryb słodko wodnych ja szczególnie lubię łowić w nim sandacze które przekraczają tu wagę 10kg są to ryby które zawsze mnie interesowały z racji swojej wyjątkowej ostrożności i przebiegłości ale da się je przechytrzyć ja je łowię głównie na dwa sposoby spining lub metodą gruntową z martwą rybką.

Jezioro to kiedyś przeżywało dużą ekspansję sandacza.W obecnym czasie jest go sporo mniej co spowodowane jest dużą presją wędkarską oraz plagą tych czasów-kłusownictwem,a szkoda bo to tak piękna ryba.Jednym z moich wędkarskich marzeń jest to,aby w zbiorniku tym pogłowie sandacza wzrosło do ilości sprzed ośmiu-dziewięciu lat wstecz.Więc miałbym prośbę do wszystkich wędkarzy,aby szanowali tą piękną rybę i przyrodę w której ona występuje.Dziękuję i pozdrawiam-Radzio.

 


4.8
Oceń
(9 głosów)

 

Dokumenty (1)

  • - - 3 kbW krainie mętnookich- Miedzna Murowana - opinie i komentarze

BoronBoron
0
Troszkę słaba rozdzielczość zdjęć, ale pozatym to ok.
Masz 4 ;>

POZDRAWIAM (2009-04-14 18:07)
KYLONKYLON
0
Znam kolegę Radzia,to wyśmienity sandaczowiec,jest na pewno bardziej przebiegły niż sandacze z Miedznej Mur. i można by się od niego dużo nauczyć o łowieniu sandaczy,ale nigdy mnie nie chce zabrać na swoje rybki,może ma jakieś swoje tajemnice.Pozdrawiam-5. (2009-04-18 06:35)
SliderSlider
0
Radek masz pięć ale wiesz że sandaczy już niema zbyt wiele jednak kłusole zrobili swoje i teraz trzeba się troszkę napływać za sandaczem (2009-04-18 08:04)
u?ytkownik26041u?ytkownik26041
0
kiedyś troszke spiningowałem na miedznej jakieś pięć sześć lat temu szczupaka po łowiłem sandacza nie trafiłem zbiornik piękny i rybny ***** (2011-01-11 11:46)

skomentuj ten artykuł