Spinningowa waga lekka

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


Waga lekka

Chciałbym zaprezentować Wam zestaw który pozwala spinningować długimi godzinami bez bólu ramion czy pleców. Dzięki niemu nie myślę nad wodą o szybszym zakończeniu wędkowania, a mogę jeszcze przemierzać długie kilometry wzdłuż linii brzegowej.

Wędzisko

Okuma Black Rock 2,45 m, o uniwersalnym ciężarze wyrzutowym 5-25 gr., szybkiej akcji, pełnym ugięciu przy obciążeniu, nie gubi rybek, a waga spinningu to jedynie 140 gr. Wędka wykonana z grafitu japońskiej firmy TORAY:
 - grafit o podwyższonej sztywności 40 mln (w warstwach zewnętrznych),
 - grafit wytrzymałościowy 24 i 30 mln PSI (w rdzeniu i środkowej części blanku),
 - dodatkowe zabezpieczenie blanku przed uszkodzeniami mechanicznymi poprzez nawinięcie kilku bardzo cienkich i precyzyjnie szlifowanych warstw taśmy węglowej.
Bardzo śliczny design wędki, dobrana kolorystyka elementów ucieszy oko najbardziej wymagających wędkarzy. Solidnie zamontowano i rozmieszczono lekkie przelotki SIC, elegancką rękojeść z twardej pianki Eva wraz z uchwytem kołowrotka. Nie posiada żadnych zbędnych nadlewek lakieru. Pierwsza od mocowania kołowrotka duża przelotka pozwala na osiąganie dalekich rzutów lekkimi przynętami. Wędka posiada zapas mocy, na pewno poradzi sobie ze sporym drapieżnikiem.

Kołowrotek

Ryobi Slam w rozmiarze 4000 wykonany z kompozytu o nazwie NCRT. Materiał ten to połączenie włókien węglowych z dodatkiem tytanu, które pozwoliło uzyskać kompozyt znacznie zmniejszający masę w porównaniu z tradycyjnymi materiałami nawet o 25%. Kołowrotek wyposażono w 6 łożysk kulkowych plus 1 oporowe o bardzo płynnej i cichej pracy. Waga kołowrotka wynosi jedynie 249 gr.

Dodatkowe Parametry:
 - przedni hamulec wielotarczowy,
 - szpula główna aluminiowa z rantem pokrytym azotkiem tytanu,
 - komputerowo wyważony rotor,
 - mocna ergonomiczna aluminiowa składana korbka,
 - neoprenowa rączka z wygodnym uchwytem,
 - rolka kabłąka pokryta azotkiem tytanu.
Poszczególne elementy zostały wzorowo ze sobą spasowane nie posiada żadnych luzów. Dobrze układa plecionkę, nie zanotowałem na razie żadnych splątań. Kołowrotek oczywiście jak i wędzisko cieszy oko swoim wyglądem.

Na zakończenie

Połączenie wędziska i kołowrotka tworzy uniwersalny lekki zestaw o łącznej wadze jedynie 389 gr., który możemy wykorzystywać do połowów szczupaków, sandaczy i okoni. Doskonale nadaje się do średnich gum, woblerów czy obrotówek. Najczęściej zapinam do agrafki Salmo Slider 5cm, Pop 6cm, Dragon Bandit, Lunatic, Mutant 7.5-10cm na 5-10 gr. główkach. Na jednej szpuli mam nawiniętą plecionkę 0,06 mm podczas polowania na okonie, a na drugiej na szczupaki plecionkę 0,10 mm. Jeżeli chcecie skoncentrować się na wędkowaniu i efektach, a nie bólach ramion, taki zestawik Wam gorąco polecam.

 


4.8
Oceń
(20 głosów)

 

Spinningowa waga lekka - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Akurat dla mnie lekki zestaw to kij do 10 gr plus kołowrotek o rozmiarze 1000 ;) No ale każdy ma swój pogląd, każdy łowi inaczej. Pozdrawiam. (2014-06-22 10:07)
bony20bony20
0
To jest lekki wagowo zestaw do średnich przynęt do 25 gr. Pozdrawiam (2014-06-22 11:14)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Bardzo fajny zestawik:) (2014-06-22 13:26)
bony20bony20
0
Dodam jeszcze, że taki zestaw można nabyć za niewiele ponad 500 zł. (2014-06-22 19:49)
PawgasPawgas
0
Posiadałem taką wędkę z tym, że w długości 2,75 i poza odpadającym pomarańczowym pierścieniem w uchwycie kołowrotka (pokleiłem kropelką) to bardzo fajne wędziska. Niestety pod bolenia nieco za sztywne w holu więc zamieniłem na Savaegear Parabellum. (2014-07-07 11:57)

skomentuj ten artykuł

 

Sklep wedkuje.pl

Dragon Black Rock II