Wąglanka - okolice Nadola

/ 2 komentarzy

Jakiś czas temu wybrałem się nad rzeczkę Wąglankę-Okolice Nadola.Rzeczka od pierwszego wypadu przypadła mi do gustu.Szerokość niewielka ale bardzo wolny nurt i obfitość w płocie i leszcze a i nawet głęboka miejscami po 2 metry i więcej.Mimo że większy okaz jeszcze się nie trafił zawsze miło się tam jedzie.Nigdy jeszcze nie trafiłem aby rybka nie brała.Trzy razy byłem już na nocce i mimo zmęczenia powracam zadowolony.Cichy spokojny rejon a i rybek idzie połapać wprawdzie niewielkich ale liczy się zabawa.Z opowiadań wiem że są piękne jaźie i leszcze ale jeszcze nie było mi dane złowić , ale pewnie jezcze się uda.w ten weekend też chyba się tam wybiorę ale już nie na nockę gdyż ryba bieże rano ok 4 i pod wieczur a noc męcząca jest choć raz na jakiś czas miło posiedzieć w ciszy wpatrójąc się w spławik .Pozdrawiam!!!

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Wąglanka - okolice Nadola - opinie i komentarze

swiezyswiezy
0
Znam okolice jak każdy wędkarz z Opoczna .Łowiłem tam w dzieciństwie .Rzeka już nie ta sama ale rybki jeszcze są . Łowiłem tam spore liny ,wiosną zdarzają się karpie i większe leszcze ale raczej bliżej zalewu . Rzeka opisana na moim blogu .Pozdrawiam (2009-11-02 21:22)
swiezyswiezy
0
zapomniałem dodać że kolega z portalu kylon też z koła Opoczno miasto ma kilka wpisów z tej rzeki . Zapraszam na stronę naszego koła . Za wpis jak widzisz oczywiści 5 (2009-11-02 21:24)

skomentuj ten artykuł