Wakacyjne łowienie - Irlandia

/ 10 zdjęć


Wakacyjne wędkowanie
Kraj: Irlandia, woda: Morze Celtyckie

Wszyscy wiemy, jakie mamy czasy, część naszych bliskich, przyjaciół, znajomych wyjechała za chlebem. Mój kolega wyjechał do Irlandii. W wakacje wspólnie z dziewczyną postanowiliśmy odwiedzić kolegę. Udało nam się wygospodarować dwa tygodnie na poznanie Irlandii. Ogólnie to zwiedzanie i dobra zabawa. Kolega niestety nie wędkuje, więc nawet nie marzyłem o „moczeniu kija”.

W Irlandii mieszka bardzo dużo Polaków i kiedyś przy piwie zgadałem się z jednym z nich. Okazuje się, że oni tam bardzo dużo wędkują. Ten kolega wędkował tylko w morzu i oceanie, dlatego że podobno nie potrzeba tam na wędkowanie dodatkowych pozwoleń. Umówiliśmy się na ryby. Łowiliśmy z brzegu. Kolega preferował spinning, więc było oczywiste, że na spinningu się skupimy. Krajobrazy niesamowite, pięknie, można by nie łowić tylko podziwiać. W Polsce rzadko spininguję, preferuję spławik i grunt.

Mimo małej wiedzy na temat spinningu byłem w stanie zauważyć różnice. Bardzo ciężki sprzęt, ciężarek rzędu 60-70 gram to jak na spinning bardzo dużo. Specyficzne bardzo, bardzo szybkie prowadzenie przynęty. Przynęta to 3 haczyki ozdobione sreberkiem i czerwonym paskiem. Bardzo dużo zaczepów, dno ostre i skaliste. Co 10-15 minut przerwa, bo ręka nie wytrzymuje ciężaru wędziska (pożyczony sprzęt).

Zabawa przednia i przede wszystkim z efektem. Właśnie w tym miejscu złapałem swoją pierwszą w życiu makrelę. Piękna ryba o zielonkawym kolorze. Bardzo waleczna i szybka. U mnie uderzyła jedna, a kolega mówi, że gdy trafi się na ławicę to można na raz trafić 3 sztuki. Moja sztuka walczyła jak szalona, mimo bardzo twardego sprzętu, nie wiem, co się czuje, gdy na kiju siedzą 2-3, ale mam nadzieję, że w tym lub przyszłym roku się o tym przekonam.

Kolega mówi, że najlepszy okres na makrele to wrzesień. Irlandia jako miejsce na ryby to coś pięknego. Jest morze, ocean, ale i słodkie wody są bardzo rybne. Nieraz w czasie zwiedzania można było obserwować wygrzewające się w słońcu wspaniałe okazy...

 


4
Oceń
(2 głosów)

 

Wakacyjne łowienie - Irlandia - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł