Wakacyjne Okonki ze Stobrawy

/ 4 komentarzy

Na początku chciałem zaznaczyć ,że to mój pierwszy wpis.

No więc po paru gorących dniach stwierdziłem ,iż można by spróbować pospinningować. Nie liczyłem na super wyniki miałem nadzieje że złapie cokolwiek w ten gorąc tym czasem nasz Kluczborska rzeczka bardzo mile mnie zaskoczyła.

Budzik na 6 ,szybkie śniadanko , na rower i po 20 minutach jestem na miejscu ;)Szybko montuje zestaw pamiętając ,że na wiosennych wypadach miałem pare obcinek profilaktycznie zakładam stalkę. Na początek na koniec zestawu zakładam małego woblerka (Dorado schodzący na ok. metr ok. 1,5 cm zielony z jasnym brzuszkiem). na pierwsza miejscówkę wybieram prostkę z zagłębieniem w środku koryta. Rzucam pod drugi brzeg i delikatnie sprowadzam(rzeka ma szerokość ok 8m. W środku czuje delikatne skubnięcie po czym czuje mocny atak okonka.Krótki hol i okonek jest na brzegu ma około 25cm ;) po chwili w ten sam sposób melduje się bliźniak. Potem na brzegu lądują tylko mniejsze łowię ich sporo bo brania są bardzo agresywne i jest ich dużo.

Zmieniam miejsce. Środek zakrętu za wypłyceniem dołek ok 70cm. tu muszą być rybki :) Łowię parę okonków a po chwili czuje branie i zejście w dół inne niż brania okonków. pomyślałem że to mały pstrąg lub szczupak tym czasem z po chwili na brzegu ląduje mały jaź (25) ciesze sie bardzo bo to moja pierwsza ryba tego gatunku złowiona na spinning. Kiedy wychodzi słońce zza chmur widze że co jakiś czas na płyciźnie spławiają sie większe sztuki. Próbuje je skusić ale nie współpracują. Czasami jeden z nich odprowadza przynęto do brzegu ale bez ataku...

Łowię jeszcze parę okonków po czym postanawiam wracać do domu bo robi się gorąco i po południu pojechać na basen: )

Jeszcze tylko "ostatni" rzut;) Prowadzę woblereka wzdłuż lini brzegowej i nagle słusze głosne chlapnięcie po czym na kiju czuje mocny strzał. To szczupak skusił się na moją przynęte zacinam i po sekundzie szczupak robi efektowną święcę wypluwając mój wobler.Zdarza się... i kończę moją 1 tego lata przygodę nad Stobrawa :)

Sprzęt którym łowiłem to kołowrotek Shimano Alivo, wędzisko mistrall aqua spin 2,7 na żyłce 0,18.

Zapraszam do komętowania :)
łowiłem głównie na małe woblerki oraz obrotówki.

 


4.8
Oceń
(16 głosów)

 

Wakacyjne Okonki ze Stobrawy - opinie i komentarze

dunster35dunster35
0
Fajny tekst, szkoda że foto nie ma. (2013-08-08 13:25)
filu0303filu0303
0
nastepnym razem sie pojawia :) (2013-08-09 13:29)
DaViDoSeKDaViDoSeK
0
Szkoda że urwał ci się ten szczupak ;D ***** (2013-08-11 12:50)
DubTerrorDubTerror
0
Czesc, na jakim odcinku łowisz?:) Pozdrawiam (2013-10-15 21:06)

skomentuj ten artykuł