Walka była zacięta

/ 1 komentarzy / 17 zdjęć


No to się zaczęło. Kol. Krzysztof Zdziarski właściciel firmy „GOSP – ROL” Bzówki zaprosił na pierwsze zawody z cyklu „GRAND PRIX’2015” wchodzące w skład klasyfikacji na najlepszego wędkarza roku 2015 w Kole. Zawody zostały zorganizowane na dwóch stawach, które są własnością sympatyka Koła p. Mieczysława Wójkowskiego. Firma rolna „GOSP – ROL” ufundowała okazałe puchary dla najlepszych. Ponieważ zima wędkarsko nas zawiodła postanowiliśmy w miejsce mistrzostw podlodowych zorganizować pierwsze w historii Koła „Wiosenne mistrzostwa spławikowe”. Chcąc zapewnić odpowiedni poziom zawodów do ich sędziowania zaprosiliśmy znanego sędziego klasy krajowej kol. Zbigniewa Kowalskiego. O godz. 7.00 zamknięto zapisy i do pracy przystąpił sędzia. Zawody otworzył Prezes Koła życząc świetnych wyników i przyjacielskiej atmosfery. Sędzia przypomniał regulamin zawodów, zwrócił uwagę na przestrzeganie zasad bezpiecznego pobytu nad wodą. Losujemy stanowiska i udajemy się na ostateczne przygotowania. Wreszcie pada komenda na rozpoczęcie nęcenia. Startujemy i po chwili już trzepocą się w podbierakach pierwsze dorodne karasie srebrzyste. Za nimi w kolejce do siatek ustawiły się okonie i inne gatunki tutejszego rybostanu. Jest sygnał o zbliżającym się czasie zakończenia pierwszej tury. Koniec, a sędziowie rozpoczynają ważenie i ustalanie wyników rywalizacji. Kiedy oni w pocie czoła pracują zawodnicy posilają się drożdżówką i wymieniają się uwagami o zakończonej rywalizacji.
Wyniki I tury :
1. Sektor A – 1 – kol. Mirosław Piątek – 2.890 pkt.
2 – kol. Stanisław Saczuk – 2.810 pkt.
3 – kol. Wojciech Jadczak – 1.920 pkt.
2. Sektor B – 1 – kol. Mikołaj Derej – 4.910 pkt.
2 – kol. Marek Grzybowski – 4.460 pkt.
3 – kol. Jarosław Koliński – 1.030 pkt.
Losujemy miejsca w drugiej turze i procedura zawodów przebiega tak jak i poprzednia. Kiedy pracują sędziowie pozostali spożywają gorący posiłek: kurczak z rożna, gorąca kiełbasa i chleb. W organizacji posiłku wspierają nas sympatyczki Koła.
Wyniki II tury:
1. Sektor A – 1 – kol. Radosław Różycki – 3.500 pkt.
2 – kol. Zbigniew Gralewski – 2.500 pkt.
3 – kol. Marek Grzybowski – 1.500 pkt.
2. Sektor B – 1 – kol. Mirosław Piątek – 6.100 pkt.
2 – kol. Stanisław Saczuk – 3.790 pkt.
3 – kol. Sławomir Maślanka – 1.120 pkt.
Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:
1. Kol. Mirosław Piątek – 2 pkt.
2. Kol. Stanisław Saczuk – 4 pkt.
3. Kol. Marek Grzybowski – 5 pkt.
4. Kol. Zbigniew Gralewski – 7 pkt.
5. Kol. Marek Gralewski – 9 pkt.
6. Kol. Mikołaj Derej 10 pkt. – 5.030 kg
7. Kol. Radosław Różycki – 10 pkt. – 3.630 kg
8. Kol. Tadeusz Matczak – 10 pkt. 2.330 kg
9. Kol. Roman Cieślak – 10 pkt. 1.240 kg
Ogółem złowiono ponad 42 kg ryb. Startowało 20 zawodników.
Kol. Krzysztof Zdziarski z Prezesem Koła wręczają puchary gratulując najlepszym i dziękują pozostałym za udział życząc im sukcesów w dalszej rywalizacji. Kol. Mirosław Piątek zaprasza na kolejne zawody sponsorowane przez firmę „MANAGER”, które odbędą się 10.05. Na zbiorniku „ROGAL” w Nowych Ostrowach. Kapitan Sportowy ogłasza skład drużyny na zawody o puchar Prezydenta Miasta Kutno, które organizuje „ZALEW” Kutno w dniu 1.05.Br. Prezes Koła informuje o „Okręgowej Olimpiadzie Wędkarskiej” dla młodych adeptów wędkarstwa, które w dniach 9 – 10.05. odbędą się w Soczewce i okolicy. Kol. Jarosław Koliński przypomina o mistrzostwach spławikowych gminy Nowe Ostrowy, które organizują zamieszkali tam koledzy wraz z Wójtem gminy Nowe Ostrowy Zdzisławem Kostrzewą.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Walka była zacięta - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Super impreza. Wyniki również. Gratulacje dla zwycięzców. (2015-04-28 17:13)

skomentuj ten artykuł